Американські астрономи вперше виявили планети за межами нашої галактики

6 лютого 2018, 07:04

Дослідники з Університету штату Оклахома вперше виявили кілька сотень планет в іншій галактиці.

Відкриття було зроблене завдяки використанню гравітаційного мікролінзування, пише Science Alert.

Завдяки методу, який вперше був передбачений ще Альбертом Ейнштейном в його загальної теорії відносності, команда вчених виявила докази наявності планет в галактиці, розташованій на відстані приблизно в 3,8 мільярда світлових років від нас. Це було зроблено з використанням так званої гравітаційної лінзи.

Відео дня

Гравітаційна лінза - це масивне тіло, наприклад: планета, зірка або галактика, яке змінює своїм гравітаційним полем напрям поширення електромагнітного випромінювання. У новому дослідженні в якості такої лінзи "використовувався" квазар RXJ 1131-1231.

Астрономи з Університету штату Оклахома Синьюй Дай і Едуардо Геррас вивчали дані, які були отримані космічної рентгенівською обсерваторією Chandra. Виявилося, що близько 2000 незв'язаних планет з масами в діапазоні між Місяцем і Юпітером розташовані між квазаром і Землею, в галактиці, яка лежить на відстані 3,8 мільярда світлових років від Землі.

"Ця галактика знаходиться на відстані 3,8 мільярда світлових років від нас, і немає ні найменшого шансу спостерігати ці планети безпосередньо, навіть з найкращим телескопом, який можна собі уявити в науково-фантастичному сценарії. Незважаючи на це, ми можемо вивчати їх, знаходити і навіть оцінювати їх маси. Це дуже крута наука", - пояснює Едуардо Геррас.

Звичайно, вчені не бачили планети, про які йде мова. Проте, астрономи отримали дуже сильне свідчення того, що планети дійсно є в інших галактиках і навіть змогли підрахувати масу деяких з них.

Показати ще новини
Радіо НВ
X