Американські астрономи хочуть приховати Землю від прибульців за допомогою лазерів

1 квітня 2016, 18:50
Девід Кіппінг і Алекс Тічі з Колумбійського університету вважають, що Землю слід заховати від представників позаземних цивілізацій, щоб захиститися від можливих загроз. Для цього вони пропонують направляти в космос лазерний промінь

Таким чином, земляни зможуть приховати свою присутність від тих інопланетян, які використовують транзитний метод для пошуку планет. Даний метод передбачає спостереження за яскравістю зірки, яка знижується, коли перед нею проходить планета. "Лазерне підсвічування", спрямоване в бік спостерігачів, дозволить компенсувати це зниження і залишити Землю невидимою.

Відео дня

За підрахунками Кіпінгу і Тічі, для цього потрібно використовувати 30-мегаватний лазер протягом 10 годин на рік. Причому, це не обов'язково повинен бути один великий лазер. Це може бути система, що охоплює всю Землю. "Підсвічування" можна здійснювати і з супутника.

Деякі дослідники вважають, що демонструвати нашу присутність в космосі нерозумно. Вони побоюються, що представники позаземних цивілізацій не тільки можуть виявитися недружніми, але стати джерелом поширення невідомих хвороб.

Старший астроном проекту з пошуку позаземних цивілізацій SETI Сет Шостак дотримується дещо іншої думки. "Ми демонстрували свою присутність в космосі з часів Другої світової війни за допомогою телебачення, радіо і радарів, - каже Шостак. – Ці сигнали могли бути побачені інопланетянами. Навіть ворожими".

Шостак вважає, що хвилюватися з приводу можливого виявлення вже не має сенсу. "Ми сказали космосу, що ми тут", - сказав Шостак.

Показати ще новини
Радіо NV
X