Так тримати, старенька. Миша з Каліфорнії потрапила до Книги рекордів Гіннеса

10 лютого, 06:24
Пет — сама довгоживуча миша у світі (Фото:Ken Bohn/San Diego Zoo/ Wildlife Alliance)

Пет — сама довгоживуча миша у світі (Фото:Ken Bohn/San Diego Zoo/ Wildlife Alliance)

Тихоокеанська кишенькова миша на імя Пет встановила рекорд як найстаріша миша, що живе в неволі. Вона з’явилася на світ у зоопарку Сан-Дієго 14 липня 2013 року.

Пет є представницею найменшого виду гризунів у США. Вага тихоокеанських кишенькових мишей зазвичай становить від 6 до 10 г, а довжина тіла від кінчика носа до хвоста - всього 15 см.

Відео дня

Цікаво, що назву цей вид отримав зовсім не завдяки мініатюрним розмірам, а через защічні мішки, які використовуються гризунами для зберігання припасів та перенесення матеріалів для облаштування гнізд.

Крім крихітних розмірів, цей вид примітний своєю рідкістю. У свій час тихоокеанські миші навіть вважалися вимерлими. Однак зусилля зоозахисників щодо захисту популяції цих тварин дали свій результат, і тепер гризуни, що живуть у зоопарках, успішно розплодилися. Найближчим часом їх навіть планують повернути в живу природу.

Пет також народилася в рамках однієї з подібних програм. Це сталося 9 років та 209 днів тому, що дозволило гризуну встановити рекорд довголіття.

Своє ім'я миша отримала на честь зірки Людей ікс та Зоряного шляху Патріка Стюарта.

Альянс дикої природи зоопарків Сан-Дієго прокоментував нагородження Пет і подякував за увагу до цього виду. Його збереження, на думку організації, надзвичайно важливе для екосистеми. Тихоокеанські кишенькові миші переносять насіння рослин, сприяючи їх поширенню, а також розпушують ґрунт під час копання нір.


Показати ще новини
Радіо NV
X