Американська компанія, що прагне на Місяць, отримала стартовий майданчик на мисі Канаверал

14 липня 2016, 07:02
Приватна американська компанія Moon Express, яка планує в наступному році відправити космічний апарат на Місяць, отримала контроль над двома стартовими комплексами на мисі Канаверал

У розпорядження Moon Express були передані стартові комплекси 17 і 18. Перший використовувався для запусків ракети-носія "Дельта-2", а другий для запусків ракет "Тор" і "Вікінг". Довгі роки обидва стартові комплекси не використовувалися, а тепер Moon Express буде проводити тут випробування свого космічного апарата, призначеного для відправки на Місяць.

Відео дня

Спочатку компанія придивлялася до стартового комплексу 36A, але його перехопила Blue Origin Джеффа Безоса.

Апарат називається MX-1 і, як запевняє Moon Express, за розмірами він схожий на великий столик для кави. Передбачається, що на земну орбіту MX-1 буде виведений за допомогою ракети-носія, а до Місяця він добереться своїми силами. Після посадки на поверхню супутника він може переміщатися по ньому стрибками" за допомогою основного двигуна.

Ракету для MX-1 Moon Express вже знайшла. Стартап Rocket Lab надасть компанії експериментальну ракету Electron.

Moon Express розраховує відправити свій космічний апарат на Місяць, до 31 грудня 2017 року. Якщо вона впишеться в цей термін, то здобуде перемогу у конкурсі Google Lunar X Prize і отримає $20 мільйонів призових грошей.

Раніше стало відомо, що Moon Express стала першою приватною компанією, яка попросила у американських властей дозволу відправитися на Місяць. Однак отримати такий дозвіл не так просто. Жодне американське агентство не має повноважень, щоб регулювати діяльність приватних компаній в космосі, не рахуючи запусків ракет і телекомунікаційних супутників.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X