Алло, пральня? Австралійські вчені розробили тканину, яка сама очищується на сонці

24 березня 2016, 12:51
Дослідники з мельбурнського Королівського технологічного інституту зробили крок на шляху до створення одягу, що сам очищується. Вони розробили тканину, яка сама видаляє плями, коли опиняється на сонці

Для отримання такого ефекту в тканину імплантуються наноструктури, що при попаданні на світло виділяють енергію і сприяють розкладанню органічних речовин. За словами Раджеша Раманатхана, який брав участь у розробці новинки, тканини самі по собі добре поглинають світло, що підвищує швидкість процесу очищення.

Відео дня

"Потрібно ще багато зробити, перш ніж ми почнемо викидати наші пральні машини, але наш прорив служить міцним фундаментом для створення повністю самоочисних текстильних виробів в майбутньому", - розповідає Раманатхана.

На вирощування наноструктур безпосередньо в тканині потрібно близько 30 хвилин. На очищення тканини витрачається близько 6 хвилин. Спосіб вирощування наноструктур, створений австралійськими вченими, є недорогим і ефективним. Як зазначає Раманатхана, технологію можна вивести на промислові масштаби.

Показати ще новини
Радіо НВ
X