Акула в австралійському океанаріумі перейшла на "невинне розмноження"

17 січня 2017, 15:11
Вчені зафіксували вкрай рідкісний випадок переходу тварини від статевого розмноження до партеногенезу

Партеногенез або "невинне розмноження" є формою статевого розмноження, при якій ембріон розвивається з жіночої статевої клітини без запліднення. Він зустрічається у акул, але тільки у тих екземплярів, які раніше не мали статевих контактів, зазначає Nplus1.

Відео дня

Зеброва акула (Stegostoma fasciatum) на ім'я Леоні стала третім видом живе в неволі тварини (крім плямистого орляка і удава), для якого був зареєстрований факт переходу на партеногенез протягом життя однієї особини. З 1999 ця акула жила в акваріумі в Таунсвіллі разом з самцем, від якого у неї з'явилося більше десятка дитинчат.

У 2012 році акулу перемістили в інший акваріум і після цього вона більше не контактувала з чоловічими особинами. Тим не менш, до початку 2016 року Леоні відклала 41 яйце. З трьох яєць вилупилися здорові діти.

В еволюційному сенсі партеногенез можна розглядати як спеціалізований інструмент виду, який може бути корисний у певних умовах, але при цьому має серйозні вроджені вади. З одного боку, партеногенез допомагає тваринам швидко збільшити чисельність не витрачаючи ресурси на самців. З іншого боку, при цьому різко знижується генетичне різноманіття популяції, яке забезпечується за рахунок змішування ДНК двох батьків.

Показати ще новини
Радіо НВ
X