Airbus розробив літак, в якому не буде відчуватися зміна часових поясів

21 грудня 2015, 13:02
У Airbus A350 XWB передбачено ряд конструкторських рішень, спрямованих на підвищення комфорту пасажирів, як під час польоту, так і після нього

Для багатьох авіапереліт є невеликим подвигом. І справа не тільки у страху висоти. Перельоти можуть спричинити синдром зміни часового поясу або джетлаг. Він виникає через різку зміну часових поясів і може доставляти дискомфорт вже після того, як пасажир зійшов з літака. Airbus захотів вирішити цю проблему.

Відео дня

У салоні літака A350 XWB розташовується безліч світлодіодних ламп, які змінюють колір, щоб імітувати сонячне світло. Система освітлення запрограмована таким чином, щоб відповідати циркадним ритмам пасажирів. Кожні 2-3 хвилини система фільтрації освіжає повітря. Внутрішній тиск в кабіні відповідає висоті 6000 футів (1828 метрів). Крім цього, Airbus постарався підвищити рівень комфорту A350 XWB за рахунок збільшення крісел в салоні економ-класу.

Ще одним помітним нововведенням Airbus A350 XWB є широке застосування композиційних матеріалів. Частка вуглепластика в конструкції літака перевищує 50%. Новинка оснащується більш великими і широкими крилами. Конструкторам вдалося добитися підвищення рівня економічності A350 XWB на 25% в порівнянні з літаками аналогічних розмірів.

Однією з перших авіакомпаній, які поставили собі на озброєння A350 XWB, є Qatar Airways. Днями літак даної моделі здійснив свою першу посадку в Нью-Йорку, а потім відправився в зворотний рейс у катарську столицю Доху.

На розробку A350 XWB було витрачено $15 мільярдів. В ході випробувань новинка провела 2600 годин на тестових польотах. Передбачається, що XWB буде перебувати в експлуатації 30 наступних років.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X