7 тисяч років. У Мексиці знайшли найдавніше поховання майя

9 серпня 2018, 12:44
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Три кістяки, які, ймовірно, належать індіанцям майя, були знайдені в печері Пуйіль в штаті Табаско, який розташований на півдні Мексики.

Це найдавніша з відомих знахідок, яка має стосунок до цієї американської цивілізації, повідомляє Sky News.

На думку експертів, вік кісток одного скелета становить до 7 000 років, його було розміщено в печері приблизно в той час, коли люди переходили від полювання до більш малорухливого способу життя. Вік двох інших скелетів оцінюється в 4 тисячі років.

Відео дня

"Печеру використовували різні групи людей у різні періоди часу, але вони в ній не жили. У доісторичні часи вона, ймовірно, використовувалася для похоронних ритуалів", - сказав один з авторів відкриття, археолог Альберто Мартос.

Мартос зазначає, що один з черепів має витягнуту форму, що було характерно для цивілізації майя. Голова неприродних пропорцій вважалася ознакою приналежності до вищого стану. Черепа витягували штучно з раннього віку.

Давня мезоамериканська цивілізація майя існувала на території сучасних Мексики, Гватемали і Гондурасу з двох тисяч років до нашої ери аж до початку колоніального періоду. Вона відома розвиненою системою писемності, мистецтвом, архітектурою і знаннями в області математики і астрономії.

Раніше НВ повідомляло, що дослідники з Кембриджського університету з'ясували, що сувора посуха в Центральній Америці близько тисячі років тому стала однією з найважливіших причин падіння однієї з великих цивілізацій стародавнього світу. Щорічна кількість опадів скоротилося майже вдвічі (за деякими оцінками - на 54%) в період краху цивілізації майя.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X