36 гривень. У Словаччині знайшли середньовічний скарб залізних речей

11 жовтня 2017, 08:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Археологи виявили залізний скарб приблизно 10 століття нашої ери

Предмети з заліза, в тому числі - 36 металевих злитків-гривень були заховані в середньовічній печі в селі Бойна в західній Словаччині, пише The Hystory Blog.

Слов'янські жителі регіону сховали скарб в кам'яній печі на початку десятого століття. Вчені відзначають, що залізо було в ту епоху дорогоцінним металом; шматки заліза, так звані гривні, використовувалися в якості грошей.

Відео дня

"Дивовижна знахідка складається з 36 гривень, вуздечки і інших частин кінської збруї, двох ключів від поселення, а також інших залізних предметів", - сказав керівник дослідження в селі Бойна, Кароль П'єта з Археологічного інституту Словацької академії наук.

Кам'яна піч, в якій було залізо, знаходилася недалеко від ковальських цехів. Метал помістили в глиняний посуд, а потім сховали в грубці. Вчені відзначають, що вийшов "блискучий тайник", який був настільки ефективним, що археологи знайшли посудину неушкодженою і навіть нерухомою. Вона стояла в тому ж самому місці, де її залишив невідомий слов'янин десятого століття.

Раніше НВ повідомляло, що на гірському перевалі Лечберг в швейцарському кантоні Берн археологи виявили спорядження, якому приблизно чотири тисячі років. Серед знахідок: наконечники стріл, кремнієві вироби і сумка зі шкіри, що візуально нагадує рюкзак.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X