Врятували від окупантів. В Україні відреставрують унікальне Євангеліє

18 квітня, 06:17
Реставрація унікального експонату вже розпочалася (Фото:ХОВА)

Реставрація унікального експонату вже розпочалася (Фото:ХОВА)

Фахівці Харківського відділу Національного науково-дослідного реставраційного центру України розпочали відновлення Євангелія, якому понад 300 років. Його встигли вивезти з музею в Ізюмі перед тим, як місто зайняли російські війська.

Повідомлення про це з'явилось на сайті Харківської обласної військової адміністрації.

Як розповіли у Департаменті культури та туризму ХОВА, краєзнавчий музей у Ізюмі значно постраждав від ворожих обстрілів. У ньому вибиті вікна, пошкоджено дах, відсутнє світло та опалення.

Відео дня

«Внаслідок російської агресії було пошкоджено будівлю музею, що створило несприятливі умови для паперового блоку цінної пам'ятки. Після деокупації Ізюма Євангеліє було перевезено у більш сприятливі умови. Тому було ухвалено рішення провести термінові консерваційно-реставраційні заходи, щоб зупинити руйнівні процеси, що розпочалися у книжковому блоці», — повідомили у департаменті.

Ще у Другу світову війну це Євангеліє також приховували працівники музею, закопавши у землі. А вже під час повномасштабного вторгнення Росії його заховали у самій будівлі музею.

Раніше стало відомо про факт крадіжки картин із Херсонського обласного краєзнавчого музею окупантами.

Полотна були вивезені російськими колаборантами та передані до Сімферопольського Центрального музею Тавриди "на відповідальне зберігання", про що свідчить договір, підписаний директором Малигіним Андрієм Віталійовичем.

Показати ще новини
Радіо NV
X