21 карат. Британець знайшов унікальну золоту монету

9 квітня 2019, 21:57

Археолог-любитель, який з металошукачем досліджував територію поля в графстві Кент, виявив золоту монету віком майже 2000 років, яка прекрасно збереглася. 

Монета прикрашена обличчям римського імператора Аллекта, який правив в 293 році нашої ери, пише Daily Mail .

На її лицьовій стороні зображено двох бранців, що стоять на колінах перед Аполлоном, а реверс прикрашений профілем Алекта, вага монети з чистого золота становить 4.31 г, тобто 21,5 карат.

Відео дня

30-річний мисливець за скарбами з допомогою металошукача досліджував поле біля міста Дувр в графстві Кент. У минулому тут пролягала давньоримська дорога. Британець спочатку скептично поставився до справжності знахідки, так як вона здавалася дуже блискучою і неушкодженою. Однак, експерти підтвердили її автентичність.

Знайдена під Дувром золота монета часів правління Алекта унікальна. Єдиний зразок в настільки ж хорошому стані зберігається в Британському музеї. Чоловік планує продати свою знахідку на аукціоні як мінімум за 100 тис. фунтів. Половину суми мисливець за скарбами віддасть власнику землі, де було зроблено відкриття.

Додамо, Гай Алект - римський імператор-узурпатор бунтівної Британії в 293-296 роках. Алект був скарбником самопроголошеного імператора Британії Караузія. У 293 році Алекто вбив Караузія після того, як той програв в битві при Булоні.

Раніше НВ повідомляло, що чеські і єгипетські вчені знайшли в некрополі Саккара усипальницю сановника Хуві , який жив в епоху правління фараона V династії Джедкара. Гробниці з муміфікованими залишками близько 4400 років.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X