18 мільйонів років без сексу. Вчені розшифрували ДНК тварини, яка розмножується тільки безстатевим шляхом

22 вересня 2017, 09:44
Генетики з США розшифрували геном черв'яка Diploscapter pachys, який розмножується виключно безстатевим шляхом вже 18 мільйонів років

Розшифровкою генома цієї мікроскопічної аскариди займалися вчені з Нью-Йоркського університету, пише Science Alert.

Цікаво, що 550 мільйонів років тому перші багатоклітинні істоти розмножувалися безстатевим шляхом. Але через еволюцію почали розмножуватися статевим. Справа в тому, що статеве розмноження зменшує ризик накопичення шкідливих змін в генотипі.

Відео дня

"Це явище є істотним в розумінні еволюційної генетики, оскільки воно йде врозріз із загальноприйнятою точкою зору про те, що статеве розмноження потрібно для усунення шкідливих мутацій і адаптації до змін навколишнього середовища", - говорить дослідник Девід Фітч з Нью-Йоркського університету.

Виявилося, що геном цих черв'яків виглядає як одна гігантська пара хромосом, які практично не змінювалися. Подібну особливість вчені знайшли тільки у одного виду мурашок - Myrmecia pilosula.
Крім того, в ДНК нематод немає генів, відповідальних за стадію особливого виду поділу - мейозу, при якому клітини як би перемішуються. Оскільки такого перемішування не відбувається, нащадки черв'яків є ідеальними копіями своїх батьків.

"Черв'яку Diploscapter pachys вдалося позбутися від головного недоліку безстатевого розмноження, підтримуючи високу генетичну різноманітність і захищаючи себе від накопичення шкідливих мутацій", - додав Девід Фітч.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X