Потрапив до Книги рекордів Гіннесса. 12-річний підліток створив термоядерну реакцію вдома — відео

9 жовтня 2020, 12:01

12-річного Джексона Освальта з Мемфіса, штат Теннессі, США, тепер відзначено в Книзі рекордів Гіннеса як «наймолодшу людину, яка створила термоядерну реакцію».

Для експериментів він використовував ігрову кімнату вдома. За два роки він самостійно побудував фузор Фарнсуорт-Хірша, в якому і зробив реакцію.

Фузор — це пристрій для отримання керованої термоядерної реакції. Такий «термоядерний реактор» не є повноцінним, оскільки не відповідає критерію Лоусона — тобто одержувана в результаті термоядерної реакції енергія не перевищує кількість енергії, витраченої на цю реакцію.

Відео дня

Хлопець надихнувся прикладом попереднього рекордсмена — Тейлора Вілсона, який зібрав реактор у віці 14 років, пишуть на сайті Книги рекордів Гіннеса.

Книга рекордів Гіннесса
Фото: Книга рекордів Гіннесса

Допомагати йому будувати фузор взялася мама — вона стежила за кожним етапом будівництва і експерименту.

Зараз хлопцеві 15 років — і його лабораторія настільки розрослася, що він навіть не може пригадати все, що в ній знаходиться.

Карантин пішов Джексону тільки на користь — у нього з’явилося ще більше часу для навчання. Хлопець каже, що зараз проводить менше експериментів, але обіцяє, що ще вразить людство.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X