Астрономи з'ясували, скільки триває доба на Сатурні

21 січня 2019, 14:58

Астрофізики американського агентства NASA за допомогою даних космічного апарата Cassini встановили довжину доби на Сатурні.

Нові дані дозволили підрахувати, що Сатурн робить оборот навколо своєї осі за 10 годин, 33 хвилини і 38 секунд, пише Space.com.

Може здатися, що на планеті легко виміряти тривалість дня. Але точна тривалість дня Сатурна ставила вчених у глухий кут десятиліттями. Оскільки планета є газовим гігантом, у дослідників не було стійких орієнтирів, як на скелястій планеті.

Відео дня

Орієнтовна тривалість доби на Сатурні була відома і раніше, але цифри трохи відрізнялися. За даними апарату Вояджер, день на Сатурні тривав 10 години 39 хвилин і 23 секунди. Дослідження апарата Cassini 2004 року вказували на те, що тривалість доби на газовій планеті складає 10 годин 45 хвилин і 45 секунд.

Cassini детально дослідив крижані кільця Сатурна, що складаються з мільярдів твердих частинок, а потім Крістофер Маньковіч, аспірант факультету астрономії та астрофізики в Каліфорнійському університеті, використовував ці дані для вивчення хвильових моделей в кільцях.

За допомогою комп'ютерного моделювання вчені зіставили внутрішні коливання з тривалістю світлового дня планети. Ідея полягає в тому, що, коли Сатурн обертається, його нутрощі трохи погойдуються, викликаючи невеликі зміни в гравітаційному полі планети. Ці невеликі зміни поширюються на шматки льоду в кільцях, викликаючи невеликі хвилі.

У своїй статті, опублікованій в журналі Astrophysical Journal, Маньковіч описує, як він розробив моделі внутрішньої структури Сатурна, які відповідали б хвилям кілець. Це дозволило йому відстежувати рухи внутрішньої частини планети - і, отже, її обертання.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X