$1,5 млн. Знаменитий лист Ейнштейна виставили на аукціон

4 грудня 2018, 18:08

Рукописний лист Альберта Ейнштейна, в якому він коментує ідеї релігії, буде продано на аукціоні в Нью-Йорку у вівторок.

Так званий "Лист про Бога" розглядається як чіткий виклад релігійних переконань Ейнштейна, повідомляє BBC.

Аукціон відбудеться ввечері 4 грудня в Нью-Йорку. За рукопис планують отримати близько $1,5 млн.

Відео дня

Лист було створено Альбертом Ейнштейном в 1954 році, за рік до смерті і займає півсторінки. Документ адресований німецькому філософу Еріку Гуткінду, як реакція на його книгу "Виберіть життя: біблійний заклик до повстання". Текст листа був опублікований близько десяти років тому під назвою "Лист про Всевишнього", хоча слово Всевишній згадано в ньому тільки один раз.

Лист розглядається як ключова заява фізика в дискусії між наукою і релігією.

"Це чудово відвертий, приватний лист було написано за рік до смерті Ейнштейна і залишається найбільш повним вираженням його релігійних і філософських поглядів", - йдеться в заяві аукціонного будинку.

У листі, написаному його рідному німецькою мовою, Ейнштейн говорить про віру в Бога.

"Слово "Бог" для мене не що інше, як вираз і продукт людських слабкостей. Біблія - ​​колекція поважних, але все ж досить примітивних легенд. Ніяка інтерпретація, як би не була тонкою, не може для мене змінити що-небудь", - пише він.

Фізик також розмірковує над своєю власною єврейською ідентичністю, пише, що це "як всі інші релігії, втілення примітивних забобонів".

"Єврейський народ, до якого я з радістю ставлюся, і до чиєго менталітету я відчуваю себе глибоко прив'язаним, все ж для мене не несе ніякої іншої чесноти від всіх інших народів", - пише він.

Це не перший раз, коли листи Ейнштейна були виставлені на аукціон. У минулому році записка, написана італійському студенту-хімії, який відмовився зустрітися з ним, була продана за $6100.

У 2017 році записка, в якій він давав поради про щасливе життя, була продана за $1,56 млн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X