Макс Поляков представив Петру Порошенку космічний R&D центр Firefly в Дніпрі

21 вересня 2018, 12:55

Макс Поляков, власник американської компанії Firefly, що створює ракети-носії малого класу, зустрівся з президентом України в дослідницькому центрі в Дніпрі. Максим Поляков показав розробки центру і розповів про плани компанії.

17 травня 2018 року в Дніпрі пройшов ряд заходів, в яких взяв участь президент України Петро Порошенко: відкриття школи, перевірка стану доріг в області та флешмоб на честь дня вишиванки. Макс Поляков, співзасновник Асоціації Ноосфера, запросив гаранта в R&D центр компанії Firefly Aerospace.

Відео дня

R&D центр — відкритий у Дніпрі в цьому році. Українське відділення вивчає експериментальні напрацювання в галузі космічних технологій і проводить відповідні дослідження. Firefly Aerospace Макса Полякова — це перша американська компанія з філією в Україні, з якої уряд США готовий співпрацювати в галузі освоєння космосу.

Президент провів у дніпровському центрі більше часу, ніж було спочатку заплановано. Петро Порошенко спілкувався з інженерами і розробниками, вивчив проекти інших членів Асоціації Ноосфера. Особливу увагу президент приділив системі віддаленого управління вогнем артилерії ArtOS, яка вже надійшла в розпорядження ВСУ і МВС України, а також мобільному застосунку MyPol, розробленому для спрощення і автоматизації спілкування між правоохоронними органами і поліцією.

На відкритті був присутній власник компанії Макс Поляков. Він підкреслив, що однією з головних цілей українського R&D центру буде проведення досліджень і застосування останніх розробок у сфері космосу та технічних наук. Також Макс Поляков додав, що вперше уряд США співпрацює з приватною аерокосмічною компанією, яка відкрила R&D центр в Україні.

Вперше уряд США співпрацює з приватною аерокосмічною компанєю, яка відкрила R&D центр в Україні

Як каже Максим Поляков (Max Polyakov), до запуску R&D офісу в Україні в організації працювало до 200 осіб. Він сподівається, що відкриття центру в Дніпрі підвищить число співробітників Firefly Aerospace в цілому і відкриє нові робочі місця для українських фахівців зокрема. Локальна команда інженерів розроблятиме електрореактивний двигун і докладе зусиль для створення супутника.

За словами Макса Полякова, компанія не налаштована працювати в напрямі держзамовлень. Головним інтересом Firefly Aerospace Макса Полякова була і залишається робота з приватними великими клієнтами. Однак відкриття R&D центру в Україні може сприяти розвитку космічної галузі в країні, яка, в останні роки, перебувала в стагнації. Досвід показує, що індустрія космосу в Україні розвинена тільки в державному векторі, приватний напрям не реалізовувався. Тому, базування нового космічного центру приватної організації в Україні може "оживити" космічну галузь країни.

Макс Поляков підсумував, що за належної законодавчої бази, підтримки і правильно врегульованих умов ринку для приватних підприємств космічна галузь країни зможе повернути колишню репутацію і вивести Україну на високі позиції світового рейтингу.

У травні 2018 року ВВС США підписали заяву про співпрацю з Firefly. Компанія, яку в 2017 викупив Макс Поляков, отримала новий виток розвитку. Тепер Firefly Aerospace може запускати свої ракети Alpha і Beta на космічному ракетному комплексі Vandenberg 2 West (SLC-2W). Протягом останніх 50 років SLC-2W використовувався під запуск транспортних засобів Delta 2 від компанії United Launch Alliance. Firefly Aerospace Макса Полякова — друга в світі приватна компанія, яка отримала можливість управляти космодромом в Сполучених Штатах Америки.

Наглядова рада Firefly

23 липня Firefly Aerospace оголосила, що створює наглядову раду компанії. Першими учасниками цієї ради стали відомі в аерокосмічній галузі Джордж Нілд, Роберт М. Лайфут-молодший, Джефф Бінгем і Вільям Рідді. Вони виступатимуть радниками для топ-менеджменту компанії. Коротко розповімо про кожного з членів зіркової команди експертів.

Джордж Нілд
Макс Поляков вважає, що Джордж Нілд доклав зусиль для того, щоб відкрити космос для підприємців і бізнесу. Очолюючи відділ ринкових перевезень Федерального управління авіації Сполучених Штатів Америки), він був відповідальним за безпеку громадян в період приватних запусків, а також повернення цих ракет в щільні атмосферні шари. До цього Джордж Нілд керував об'єднанням польотів у Космічному центрі Джонсона і займався науковими дослідженнями в Orbital Sciences Corporation. У Джорджа Нілда є ступінь Ph.D. в таких дисциплінах, як астронавтика і аеронавтика. Він є випускником навчального закладу льотчиків-випробувачів Військово-повітряних сил США.

Роберт М. Лайфут-молодший
Роберт довгий час працював головним асистентом операційного директора NASA. Також він був виконуючим обов'язки голови NASA протягом майже півтора року до квітня 2018 року. Він керував Центром космічних польотів ім. Джорджа Маршалла та NASA Space Shuttle Propulsion Office. Нині фахівець є президентом компанії LSINC у США.

Джефф Бінгем
Як каже Макс Поляков, Джефф Бінгем понад сорок років працював з урядом стосовно аерокосмічної галузі. Він був старшим консультантом у сфері космосу в американському Сенаті й був відповідальний за розроблення космічних платформ у Комітеті з питань науки, торгівлі і транспорту. Крім того, Джефф Бінгем був першим асистентом глави правового бюро NASA. За цей період він зміг добитися підтримки Міжнародної космічної станції як правового координатора в програмі NASA з космічних станцій.

Вільям Рідді
Рідді відомий як астронавт з великим досвідом, який був учасником екіпажу польотів Спейс шаттл STS-42, STS-51 і STS-79. Крім того, він був першим асистентом голови NASA з питань польотів у космос і координував різні R&D центри в Америці і спостерігав за програмами МКС, "Спейс Шаттл", ракет-носіїв і засобів космічного зв'язку. Після звільнення з NASA Рідді консультував кілька аерокосмічних молодих комерційних проектів і був президентом Середньоатлантичного регіонального космопорту.

Як стверджує власник Firefly Aerospace Макс Поляков (Max Polyakov), експерти з таким масштабним багажем знань і досвіду в космічній індустрії підсилюють позиції компанії на міжнародному ринку. Макс Поляков вважає, що подібна співпраця дозволяє взяти найкраще з напрацювань США і України і ефективніше проводити нові космічні дослідження.

Нові призначення

Компанії, які займаються складними розробками в індустрії космічних інновацій, вимагають злагодженої роботи багатьох фахівців і професіоналів у галузі — так вважає Максим Поляков. Поки космос повністю закритий для українських приватних організацій, американські космічні компанії розширюють свої команди і розвиваються блискавичними темпами.

У Firefly зібрали команду світового класу

Розробник орбітальних ракет-носіїв для ринку малих і середніх супутників Firefly Aerospace оголосив, що Леслі Ковач, в минулому директор зі зв'язків з виконавчою владою організації United Launch Alliance (ULA) з більш ніж 30-річним досвідом роботи у сфері космічних запусків, приєднається до компанії які віце-президент з розвитку бізнесу. Леслі Ковач виріс з офіцера космічних операцій ВПС США до менеджера операцій апаратів X-34 і Antares. Крім того, в ULA Ковач допоміг сформувати федеральну політику і підходи до закупівель для програми розвитку одноразових ракет-носіїв Evolved Expendable Launch Vehicle (EELV) вартістю 57 мільярдів доларів США.

Генеральний директор Firefly Том Маркусик каже, що, завдяки своєму досвіду, Ковач надає надзвичайну силу команді Firefly. Багаторічний досвід роботи з Білим домом, NASA і департаментами торгівлі і оборони допоміг Леслі Ковачу отримати знання в галузі регулювання і великі контакти з виконавчою владою, необхідні Firefly для розвитку бізнесу.

Іншими досягненнями, за твердженням Макса Полякова, в кар'єрі Ковача є посада диспетчера запусків на мисі Канаверал, розробка архітектури для місячного та марсіанського поселень, ведення концепції операцій із заміни Спейс Шаттл ракетами-носіями. Також він розробляв навчальний курс для ВПС США з орбітальної механіки, розробки та експлуатації ракет-носіїв і питань безпеки польотів під назвою Spacelift.

За словами Леслі Ковача, ми є свідками комерціалізації космічного виробництва: від масштабу колонізації великих сузір'їв до навколомісячного простору. Firefly має хороші можливості, щоб забезпечувати економічний і надійний доступ у космос для компаній, використовуючи свої ракети-носії Alpha і Beta. "Я дуже радий приєднатися до Firefly в пошуках нашого спільного бачення зробити космос доступним кожному," - сказав Ковач.

"У Firefly ми зібрали команду світового класу. Ми готуємося до нашого першого запуску в третьому кварталі 2019 року і будемо продовжувати активно наймати людей найвищого рівня. Ми раді приєднанню Леслі до сім'ї Firefly і переконані, що його великий досвід ще більше прискорить розвиток бізнесу Firefly,"- говорить Макс Поляков (Max Polyakov), власник Firefly Aerospace.

Firefly працює за підтримки венчурного фонду Noosphere Ventures, має центральній офіс у Техасі, Сідар Парк, і представництва по всьому світу.

Компанія Макса Полякова концентрується на розробленні ракет-носіїв легкого і середнього типу, які забезпечать економічне виведення вантажів на низьку навколоземну орбіту (LEO). Ракети нададуть можливість регулярних запусків з мінімальними витратами, що дозволить реалізувати найнеймовірніші місії і плани в індустрії космосу на орбітах Землі і Місяця.

Показати ще новини
Радіо НВ
X