Животворящий принтер. Українська компанія Kwambio друкуватиме людські кістки

26 квітня 2019, 11:57

Одеська компанія Kwambio, яка розробляє 3D-принтери, представила проект друку кісток і органів людини.

Стартап Kwambio з Одеси, який ще в 2016-му відкрив в Україні фабрику 3D-друку керамічних виробів, співпрацюватиме з проектом Adam, який передбачає друк людських кісток і органів на 3D-принтері. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook генеральний керівник Kwambio Володимир Усов.

Відео дня

Як пише Business Wire, проект націлений на 3D-біологічний друк органічних структур кісток людини. Компанія Adam розташована в місті Гротон, штат Коннектикут, і Kwambio є їх партнерами, які будуть відповідати безпосередньо за технологію 3D-друку біоматеріалів.

В рамках проекту, компанії планують використовувати сучасні матеріали для 3D-друку, на кшталт полікапролактона і гідроксиапатиту. Ці матеріали утворюють біополімери або так зване керамічне біоскло, які мають високу міцність і реагують з кістковою тканиною, що дозволяє імплантату прижитися.

Надруковані матеріали можна буде використовувати для заміни пошкоджених кісток людини, а в перспективі - м'яких тканин, судин, і навіть органів. Технологію вже випробували в Лундському університеті Швеції і незабаром її планують використовувати в лікарнях.

"Ми плануємо пройти клінічні дослідження в Україні, і до кінця року легально запустити виробництво і сервіс біоімплантатів на основі керамічних порошків. Якщо все піде за планом - Україна стане першою країною в світі, яка зможе встановлювати людям в тіло біологічно активні імплантати", - розповів НВ CEO Kwambio Володимир Усов.

За словами Усова, технологія біодруку дозволить вирішити проблему складних переломів, коли кістки не зростаються і потрібно встановлювати утримуючі конструкції з титану та інших сплавів. Імплантанти Kwambio мають пористу структуру, в якій зможуть проростати живі капіляри. Керівник Kwambio каже, що вже через 3-4 місяці надрукована кістка приживається з оригінальною кістковою структурою організму.

3D-біодрук має стати надзвичайно популярним в медицині, і, як каже голова ради директорів Adam Денис Гурак, ця сфера може залучити більше $2,5 млрд уже до 2024 року.

Наступним спільним продуктом компаній повинна бути цифрова платформа, яка дозволить створювати 3D-модель людського тіла за допомогою комп'ютерної томографії.

Нагадаємо, нещодавно дослідницька група з Тель-Авівського університету надрукувала на 3D-принтері живе пульсуюче людське серце.

Матеріалом для друку серця стали жирові клітини пацієнта, які потім були перетворені на стовбурові клітини серцево-судинної м'язи і змішані з колоректальною тканиною.

Як відзначили вчені, надруковане серце за своїми розмірами можна порівняти з кролячим - всього близько 2,5 см. В цілому було надруковано 10 сердець. Найближчими місяцями фахівці будуть перевіряти функціональність органів на тваринах.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X