Зеленооке таксі. Українські програмісти придумали спосіб "обхитрувати" Uber у години пік

20 вересня 2017, 07:09
Столичні програмісти написали алгоритм, який аналізує націнки всесвітньо відомого таксі-сервісу у пікові години попиту та допомагає обходити їх

У вересні 2017 року в Apple Store з’явилася програма Uber Pulse, яку написали брати Ігор і Сергій Карпови. З її допомогою можна відстежувати коефіцієнти, які встановлює згаданий сервіс виклику таксі під час пікового попиту на свої послуги.

Відео дня

Один із розробників мобільного застосунку для заощадливих поїздок з Uber, Ігор Карпов, розповів НВ про те, як виникла ідея та як у подальшому розвиватиметься проект.

Як поторгуватися з Uber

Як тільки Uber запустився в Києві, столичні програмісти Ігор і Сергій Карпови почали ним активно користуватися. Однак з часом всесвітньо відомий таксі-сервіс запровадив коефіцієнти – в залежності від попиту у певний час і в певному місці вартість поїздки могла зрости в рази.

Сергій Карпов написав програму-аналізатор із "примітивним інтерфейсом, яким міг користуватися лише програміст". "Ми знали, що ціна Uber у Києві не фіксована. Одного разу ми вийшли з басейну та хотіли замовити таксі на роботу. Сергій дістав телефон і показав мені графік – за п’ять хвилин ми поїхали, заплативши сімдесят гривень замість ста", - розповів Ігор Карпов про свій перший досвід заощадження.

Близько пів року брати користувалися цим аналізатором, попутно виправляючи помилки. Потім виникла ідея зробити повноцінну мобільну версію.

Проблема банальна - гроші

Уявіть, що ви хочете замовити таксі з залізничного вокзалу в аеропорт. Наприклад, приїхало кілька потягів, люди одночасно почали викликати машини через Uber і тим самим збільшили попит. Відповідно Uber автоматично підняв піковий коефіцієнт до трьох. Якщо звичайна вартість поїздки з вокзалу в аеропорт - 300 грн., то в цей час Uber буде брати по 900 грн. Компанію можна зрозуміти – таким чином сервіс "закликає" водіїв з інших околиць заробити для себе та для працедавця більше грошей.

Через додаток Uber Pulse ви зможете відстежувати коефіцієнт і отримувати сповіщення, коли він знизиться, наприклад, до одного. Таким чином можна заощадити 600 грн.

Щоби заощадити, треба заплатити

На момент коли виникла ідея створити мобільну програму, подібних продуктів в AppStore просто не було, зазначив Ігор Карпов. Є цікаві застосунки для відстеження пікових коефіцієнтів для водіїв, для визначення пікового коефіцієнту в радіусі одного кілометру. "Але всі вони не вирішували нашу проблему", - підкреслив він.

На "яблучному" смартфоні чи планшеті за допомогою Uber Pulse безкоштовно можна відстежувати коефіцієнт поблизу однієї адреси. Якщо ви нечасто користуєтеся цим сервісом – наприклад, при поїздках з дому на працю та навпаки – то цього буде достатньо, вважають розробники.

Якщо ж клієнту потрібно додати більше локацій, то користувач зможе придбати передплату за $7,99 на три місяці. Зі свого власного досвіду брати Карпови запевнили, що витрачені на Uber Pulse гроші можна буде повернути вже за третю поїздку в час пік.

Що вміє Uber Pulse

  • Простий вхід за допомогою Uber-account
  • Дозволяє проконтролювати, скільки грошей ви витратите на поїздку
  • Наглядна історія зміни вартості в заданій локації за останню годину
  • Отримання повідомлень, коли коефіцієнт досягнув бажаного рівня
  • Можливість зберігати місця, де часто чи постійно потрібно викликати таксі


Хто виміряв пульс Uber

Постійна команда розробників – це брати Ігор і Сергій Карпови. Додатково вони залучали фахівця з iOS-розробки, кілька дизайнерів для мобільного застосунку та веб-сайту, а також перекладачів.

Від ідеї до появи програми Uber Pulse в AppStore пройшло трохи менше року. Вартість розробки брати Карпови оцінили наступним чином. "Якщо ви замовник і чітко знаєте чого хочете, то щоби запустити аналогічний додаток, вам знадобиться $65 тис.", - розповів Ігор. І зазначив, що значний обсяг робіт брати виконали самотужки.

Хто та де зможе скористатися Uber Pulse

Мобільний застосунок з’явився в AppStore тиждень тому, тому доходи рахувати поки що рано, розповів Ігор Карпов. Зараз брати працюють над Android-версією та мають намір вивести її у Google Play за один-два місяці.

Зараз Uber Pulse доступний для скачування у AppStore користувачам з України, Росії, Узбекистану, Білорусі, Казахстану, Румунії. Потенційну кількість користувачів у країнах СНД розробники оцінили у 100 тис. Через місяць Карпови запланували розширити аудиторію на США, а згодом – на Європу.

Що ще створили брати Карпови

До недавнього часу Ігор і Сергій займалися некомерційними проектами. Серед останніх – це сайт zrada.co.ua, який відстежує "поведінку" народних депутатів за принципом "зрада/перемога". Uber Pulse – це перший комерційний проект братів Карпових.

А що на це сказав Uber

"Ми не намагаємося боротися з Uber. Ми розглядаємо цей сервіс як суто інформаційний", - підкреслив своє ставлення до таксі-сервісу Ігор Карпов. Адже інтернет-користувачі подібним чином, як і в Uber Pulse, переглядають затори на дорогах і вибирають найоптимальніший шлях. "Ми даємо можливість нашим користувачам вибирати час, коли замовити таксі", - розповів один із розробників.

За його словами, директор з комунікацій Uber в СНД Ірина Гущіна на прохання висловити ставлення компанії до Uber Pulse лише зазначила, що цей застосунок не може гарантувати точної вартості поїздки. "Ми з нею цілком згодні", - відзначив Ігор Карпов.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X