З Японії повернули в Україну перший український повнометражний науковий фільм

5 квітня 2018, 07:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Національний центр Олександра Довженка викупив у Японії й повернув до України копію віднайденого в японському кіноархіві повнометражного наукового фільму "Людина і мавпа", що донедавна вважався втраченим.

Позитивна 35 мм плівкова копія фільму відтепер зберігається у фільмосховищі Довженко-Центру, заявили його представники.

"Людину і мавпу" було віднайдено в токійському National Film Center при Національному музеї сучасного мистецтва (The National Museum of Modern Art) під час архівних пошуків і дослідження зв'язків ВУФКУ (Всеукраїнського фотокіноуправління – державної кінематографічної організації, яка діяла в період з 1922 по 1930 роки) із закордонною кінопрокатною системою.

Відео дня

Низка українських фільмів кінця 1920-х початку 1930-х років свого часу з успіхом йшла на великих екранах Японії. Серед них - "Земля" та "Іван" Олександра Довженка, "Навесні" Михаїла Кауфмана, та, як з’ясувалося під час пошуків, науковий фільм Андрія Вінницького "Людина і мавпа", що обійшов екрани десятків країн світу, в яких був наново озвучений.

Прикметно, що в Японському національному кіноцентрі фільм атрибутовано саме як український, що уможливило його віднайдення.

У National Film Center зберігся негатив із фільмом. 35 мм чорно-білу позитивну копію для України коштом Довженко-Центру виготовила японська кінокопіювальна лабораторія IMAGICA West Corp. в місті Осака на плівці нового покоління.

"Людина і мавпа" - фільм, що ілюструє теорію Дарвіна про еволюцію видів. Картина знімалася в Сухумі в 1930 році спеціально створеним для зйомки наукових і технічних фільмів об'єднанням Техфільм при кінотресті Українфільм. Натурні зйомки проходили у Сухумському розплідникові мавп. До створення картини долучився відомий оператор Йосип Рона. Тогочасна кінокритика згадує "Людину і мавпу" як один із найкращих зразків свого жанру.

Показ "Людини і мавпи" планується під час фестивалю німого кіно і сучасної музики "Німі Ночі" у липні 2018 року.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X