Все серйозно. Ракета україно-американської компанії Firefly може отримати новий двигун
Україно-американська компанія Firefly Aerospace заявила, що розглядає двигун AR1 Aerojet Rocketdyne для своєї майбутньої ракети-носія Alpha.
Перший запуск апарату запланований на початок 2020 року, ракета буде включати компоненти з 3D-друком від Aerojet Rocketdyne.
За словами представників двох компаній, друга ракета компанії, модель Beta, також може використовувати двигун AR1 Aerojet Rocketdyne.
«Ми скористаємося перевагами зрілої конструкції ракети-носія Firefly, передовими силовими установками Aerojet Rocketdyne і технологічними можливостями світового класу обох компаній», — сказала генеральний директор Aerojet Rocketdyne Ейлін Дрейк.
Марк Уотт, виконуючий обов’язки фінансового директора Firefly, сказав, що компанія планує три різних ракети-носія — Alpha, Beta і Gamma — різних розмірів і з різними можливостями повторного використання.
Alpha — це ракета, призначена для відправки 630 кг на 500-кілометрову сонячно-синхронну орбіту і 1000 кг на низькі орбіти. За словами Уатта, при використанні «вдосконалених двигунів», створених за допомогою Aerojet Rocketdyne, Alpha зможе брати 800 кг для сонячно-синхронної орбіти.
Додамо, AR1 — це рідинний ракетний двигун закритого циклу: в якості палива використовують гас, як окислювач — кисень. Раніше його розглядали в якості заміни для російського двигуна РД-180.
Firefly буде запускати модель Alpha протягом 2020 року і, можливо, на початку 2021 року, а також готується до випуску Beta в 2021 році. У Firefly є стартовий майданчик на авіабазі Ванденберг в Каліфорнії, але в даний час ведеться підготовка до створення нового космодрому.
Відзначимо, компанія Firefly Space Systems була заснована в січні 2014 року. У квітні 2017 року компанія Firefly була змушена оголосити про своє банкрутство, після чого всі активи підприємства, а також патенти і ліцензійні угоди, викупив український підприємець Максим Поляков. 17 травня 2018 компанія Firefly Aerospace відкрила в українському місті Дніпрі свій науково-дослідний центр.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.