Війна в кишені. Українці розробили стрілялку з доповненою реальністю

27 грудня 2018, 07:33

Українські розробники створили онлайн-додаток, що дозволяє позмагатися у стрільбі в реальному житті. Гра використовує технологію доповненої реальності і об'єднує реальний та віртуальний світ через екран смартфона.

Все ще граєте в Counter-Strike, сидячи перед екраном комп'ютера в кінці 2018-го? А як щодо ігрового шутера в реальному житті? Ні, це не пейнтбол і навіть не лазертаг, - українці розробили куди більш просунутий спосіб пограти в стрілялки з друзями на вулиці.

Відео дня

Додаток Hybrid War використовує технологію доповненої реальності і пропонує користувачам побігати по вулиці і постріляти один в одного через камеру смартфона. Для цього, всі учасники гри повинні завантажити додаток на одній з мобільних платформ App Store или Google Play і роздрукувати спеціальні штрих-коди, які будуть ідентифікувати гравця та дозволять наносити віртуальні поранення.

"Наша безкоштовна альтернатива лазертагу і пейнтболу відсуває в минуле незручні виїзди на полігони і оренду дорогого обладнання", - зазначено в прес-релізі Hybrid War.

У ролі зброї виступає сам смартфон: за допомогою камери в реальному часі, з прицілом та іншими елементами гри на екрані, гравці повинні влучити в штрих-коди на тілі противника.

Розробником гри є ветеран АТО, командир взводу, лейтенант Євген Крекотень, який допомагав робити зброю і амуніцію в додатку максимально точними. Більшої реальності додають і функції визначення смартфона у просторі, на зразок акселерометра та GPS. За допомогою цього, гра розпізнає площу території, прораховує радіус обстрілу, розкид куль і дальність кидка гранати або закладеної міни.

Як пояснив НВ маркетолог проекту Hybrid War Ілля Кокарев, переваги їх додатку в тому, що гравці можуть бігати і стріляти, як в реальному житті, а всі їхні дії та завдана шкода будуть відображатись на екрані. "Наприклад, в страйкболі не завжди можливо рахувати кількість попадань. Дуже часто учасники не говорять, що в них влучили, щоб залишитися в грі. У нас же все це буде видно на екрані", - говорить Ілля.

Для того, щоб гра здавалася більш реалістичною, розробники пропонують користувачам спеціальну зброя доповненої реальності - AR Gun. Це фізичний пістолет або будь-який інший тип зброї, який може виглядати як справжній або як іграшковий, і на ньому є кріплення для смартфона. За допомогою зв'язку через Bluetooth, гравці зможуть стріляти, натискаючи на реальний курок, а не на сенсорний екран смартфона.

Творці гри збираються випускати власну зброю доповненої реальності, але для цього спершу потрібно зібрати гроші. "Найближчим часом ми плануємо виходити на платформу для збору коштів, яка є аналогом Kickstarter, тільки для інді-розробників. Хочемо збирати інвестиції на виробництво власних пістолетів доповненої реальності. Є китайські аналоги, але ми зробимо їх кращими і більш пристосованими для нашої гри", - коментує Ілля Кокарев.

Поки автори тільки розробляють макет зброї, а збір коштів планується на початок весни 2019-го. Проте, випробувати гру можна вже зараз.

Зважаючи на популярність сучасних стрілялок типу Fortnite і Pubg, розробники додали кілька режимів бою, враховуючи Battle Royal, коли всі гравці повинні збирати зброю, рації та гранати, що розкидані по території. Такий собі Pokemon Go для любителів шутерів і активного проведення часу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X