В Україні створюють шолом віртуальної реальності для військових

26 жовтня 2016, 21:02
Український проект LimpidArmor працює над пристроєм доповненої реальності, призначеним для військових, в першу чергу — екіпажів бронетанкової техніки

Воно дозволить екіпажам такої техніки отримувати повноцінний панорамний огляд навколишніх умов, пише Ain.ua.

У закінченому вигляді комплекс LimpidArmor буде складатися з VR-шолома, центрального керуючого пристрою, набору звичайних і тепловізійних камер, і пульта керування у вигляді джойстика або іншого пристрою. Він зможе стримити дані від камер, склеєні в 360-градусну панораму, і транслювати її перед очима водія машини. Крім того, на екрани будуть виводитися дані телеметрії, додаткові віртуальні підказки і т. д.

Відео дня

Команда стартапу спочатку працювала над пристроєм доповненої реальності для картингу. Його засновник і CEO Михайло Гречухін якось на зустрічі учасників АТО в Дніпрі поспілкувався з танкістами, які обговорювали недоліки систем огляду вітчизняної військової техніки. І коли в травні 2016 року команді в руки потрапив шолом HoloLens, вони вирішили зайнятися розробкою девайса для армії, який вирішив би цю проблему.

В майбутньому пристрій може використовуватися також у цивільних цілях. Наприклад, з його допомогою можна буде обладнати віртуальні місця роботи для операторів великої техніки, пілотів дронів і т. д.

Зараз у команди на руках робочий прототип — він вже транслює дані на екран шолома, але поки не у вигляді склеєної панорами, а як три панорамних вікна. Пристрій вже презентували в Управлінні озброєння Міністерства оборони, команда отримала дозвіл від концерну Укроборонпром на співпрацю з українськими танковими заводами, роботу з Львівському бронетанковим заводом вже почали.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X