Український студент отримав 500 000 грн за створення пристрою для стабілізації електричної напруги

6 липня 2018, 07:53

Студент третього курсу Одеського національного політехнічного університету Михайло Химченко отримав 500 000 грн в рамках стипендіальної програми CIG R & D LAB 2017-2018.

Кошти він витратить на масове виробництво інверторного стабілізатора напруги, повідомляє AIN.UA.

Розробка вирішує проблему перепадів електричної напруги та нестабільного електроживлення і створена, насамперед, для захисту газових котлів. Химченко працював над ним спільно з батьком Юрієм і викладачем університету Ігорем Бліновим.

Відео дня

"Автори проекту продемонстрували експертній комісії і глядачам готовий пристрій, який вирішує проблему захисту газових котлів на електричному управлінні від перепадів електричної напруги і нестабільного електроживлення. Пристрій став результатом роботи стипендіата протягом 10 місяців участі в програмі", - розповіли організтори конкурсу.

За підрахунками авторів проекту, кількість газових котлів з електричним управлінням в українських будинках становить близько 7,5 млн. Вони відзначають, що проблема захисту цього чутливого до перепадів напруги обладнання коштує досить гостро. Творці пристрою будуть пропонувати продукт на українському ринку за доступною ціною - близько 4000 грн. Вони наголошують, що за своїми технічними характеристиками і якістю він не поступається дорогим європейським аналогам.

CIG R & D LAB - освітня стипендіальна програма, спрямована на допомогу учасникам у створенні інноваційних розробок. У 2017-18 навчальному році пройшов пілотний проект програми, а на наступний вже запланована нова.

Раніше НВ повідомляло, що українці почали кампанію зі збору коштів на пристрій CHILL & CHEERS, який здатен за кілька хвилин охолодити будь-який напій до заданої температури. Девайс, розміром з домашню кава-машину, здатний за кілька хвилин охолодити будь-яку рідину з точністю до одного градуса.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X