Український стартап зібрав кошти на розумну футболку-кардіограф

13 травня 2017, 09:20
Українська футболка HeartIn, яка робить електрокардіограму в реальному часі, досягла мети на Kickstarter

Підприємець Олексій Виноградов і кардіолог Дмитро Федьков працюють над технологією мобільного кардіографії, пише AIN.UA.

Нещодавно вони вивели на Kickstarter "розумну футболку" HeartIn, яка робить електрокардіограму в реальному часі. В парі з мобільним додатком вона дозволяє більш ефективно займатися спортом і відстежувати аномалії в роботі серця. За 19 днів до кінця кампанії проект вже зібрав $18 000 при необхідних $15 000.

Відео дня

Розробкою пристроїв і необхідного ПЗ постійно займалася команда з 10 чоловік, а ще 15-20 залучалось в різний час. Співробітники стартапу працюють з України, Німеччини, Тайваню та США. За час роботи над технологією було створено близько 40 прототипів.

"Наша кінцева мета — забезпечити ранню діагностику серця. Але люди не хочуть купувати майку просто заради діагностики. Так народилася ідея поєднати процес: видати дуже точні показники пульсу та варіабельності ритму серця, додати звіти за результатами тренувань, і загорнути це в гарний зручний додаток, а в процесі робити діагностику", — розповів Виноградов.

Він стверджує, що поточні споживчі трекери, здатні вимірювати пульс і інші параметри, що мають точність в межах 40-60%. З-за цього рекомендації щодо тренувань виявляються невірними. Заявлена точність HeartIn — 99%. Він вже проходить медичну сертифікацію, яку в компанії сподіваються отримати до кінця цього року.

"Поки наш сервіс з діагностики аритмій можна буде використовувати тільки як рекомендації, а після сертифікації отриманий результат буде офіційним діагнозом. Витрати на майку будуть покриватися страховими компаніями", — стверджує підприємець.

Продукт HeartIn складається з двох компонентів — футболки з електродами, які знімають показники роботи серця, і пристрою з Bluetooth-модулем. Його батарея працює до 24 годин. Творці обіцяють, що футболка досить міцна, щоб витримувати і активні тренування, і прання в машинці. Всі дані в реальному часі передаються на мобільний додаток, яке дає рекомендації про інтенсивність вправ або необхідності відпочити.

Ціни на HeartIn на Kickstarter стартують з $179 за футболку, що на 40% нижче майбутньої вартості в роздробі. Дата виробництва на Kickstarter намічена на вересень цього року, але Виноградов каже, що масове виробництво почнеться вже протягом тижня.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X