Український стартап створив розумні жалюзі, які забезпечать будинок електрикою

13 червня 2016, 15:19
Стартап SolarGaps, що розробив розумні жалюзі, які дозволяють перетворювати сонячну енергію на електрику, отримав $200 тисяч на розвиток від компанії Ефективні інвестиції

Разом з $200 тисяч, отриманих від компанії Ефективні інвестиції, оцінка стартапу SolarGaps досягла $1 мільйона, зазначає AIN.UA. Натомість інвестор отримав 20% акцій SolarGaps.

Отримані кошти молода компанія направить на запуск серійного виробництва і виведення проекту на міжнародний рівень. У неї є плани з продажу жалюзі в Європі та Ізраїлі.

Відео дня

Технологія SolarGaps передбачає встановлення сонячних панелей на ламелі жалюзі. Зібрана сонячна енергія перетворюється на електроенергію, яка може бути використана для живлення електроприладів в будинку. Жалюзі можна встановлювати як всередині квартири, так і зовні. В залежності від розташування ефективність SolarGaps буде різною.

При встановленні жалюзі зовні їх потужність на 1 квадратному метрі віконного отвору становитиме до 150 Ватт. Якщо розмістити їх всередині, то можна отримати до 100 Ватт. За словами творця SolarGaps Євгена Еріка, встановлення пристрою в трикімнатній квартирі з вікнами, що виходять на південь, забезпечить "до 600 Ватт на годину, або близько 4 кВт на день". В місяць може вийти до 100 кВт.

Управління SolarGaps здійснюється за допомогою мобільного додатку. Поки він доступний тільки для пристроїв на базі Android, але з часом буде додана і iOS-версія. Жалюзі оснащені датчиком визначення кута положення сонця. Це дозволяє автоматично коригувати кут ламелей до сонця протягом дня для досягнення максимальної генерації електроенергії.

Вартість SolarGaps становить $300. В даний час на сайті компанії можна оформити попереднє замовлення на новинку. За словами Еріка, за минулий тиждень було розміщено близько 150 заявок.

Показати ще новини
Радіо NV
X