Український стартап розпочав доставку гаджетів для "розумного опалення"

27 вересня 2016, 19:01
Стартап eCozy оголосив про старт доставки спеціальних термостатів, з якими домогосподарства можуть заощадити до 30% оплати за опалення.

Україно-німецький стартап eCozy робить систему з "розумних" термостатів з сенсорним управлінням. У 2014 році компанія успішно зібрала кошти на Indiegogo, у 2016 — на seedmatch.de. Проект кілька разів був на межі повного провалу, але зараз команда оголосила про старт доставки пристроїв, пише Ain.ua.

Відео дня

"Розумні" термостати eCozy, які кріпляться до радіаторів і стежать за їх температурою, допоможуть домогосподарствам заощадити до 30% оплати за опалення, вважають у команді. Керувати опаленням можна за допомогою центру управління та додатків для iOS і Android.

Масове виробництво гаджетів почалося наприкінці літа. Зараз виготовлена перша партія пристроїв, їх доставляють бекерам з Indiegogo і відвантажують дистриб'юторам в Німеччину. "Ми вивчили нелегку професію вантажників всією командою. Всі великі мережі споживчої електроніки в Німеччині — Cyberport, Conrad, Mediamarkt — висловили бажання працювати з eCozy", — говорить Сhief of Сustomer Support Олександр Кудряшов.

Пристрій коштує 69 євро для одного термостата (без центрального хаба, який потрібен для роботи), 179 євро за набір Starter Kit (термостат та хаб) та 299 євро за Comfort Kit (три термостата та хаб). За статистикою стартапу, найбільш популярний набір - "3+1" і клієнти періодично докуповували один-два термостата до такого набору.

"Ми два-три рази банально ризикували не дотягнути до випуску продукту. Були періоди, коли колектив працював тільки за віру в продукт. Не через високий burn rate (він якраз у нас скромний), а через те, що витрати на виробництво та його налагодження виявилися більшими, ніж планувалося. Це нас трохи не згубило, але зате ми навчилися бути скромними у витратах", — розповідає Кудряшов.

В результаті стартап вибрався з ризикових зон, і тепер розширює команду в обох ключових офісах — Мюнхені та Харкові.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X