Українські фізики винайшли революційний матеріал, який змінить автомобілебудування та електроніку

29 березня 2016, 15:24
Матеріал на основі вуглецю отримав назву "вуглецеві соти". Його створили і випробували харківські вчені Ніна Крайнюкова і Євген Зубарєв, повідомляє ЛІГА.net

"Соти" можуть використовуватися в якості легкого та енергоефективного сховища для водню, наголошується в статті, присвяченій відкриттю, яка була опублікована в авторитетному американському журналі Physical Review Letters.

Відео дня

Таким чином, розробка українців може допомогти у вирішенні проблеми зберігання водню. Поряд з проблемою транспортування, вона є однією з ключових перешкод на шляху використання водню як поновлюваного палива.

"Вуглецеві соти" можуть посприяти розвитку водневого транспорту. Світові автовиробники активно працюють над створенням і виведенням на ринок автомобілів, що працюють на водні, таких як Toyota Mirai і Honda FCV Clarity. На думку директора департаменту розвитку дорожнього ринку автоперевезень Мінінфраструктури Романа Хміля, застосування української розробки в даній сфері може привернути увагу закордонних інвесторів.

Крім того, новий матеріал може бути застосований в електроніці. За словами Ніни Крайнюковой, "якщо заповнити "соти" різними металами і неметалами, спектр електричних і магнітних властивостей буде дуже широким". Це дозволить розширити можливості мобільних пристроїв.

Втім, самі творці матеріалу дивляться на подібні перспективи з обережністю. Як зазначає Крайнюкова, "на даному етапі говорити про швидке комерційне застосування поки рано". Зроблено лише перший крок. Наступні будуть зроблені спільно з іноземними колегами.

Показати ще новини
Радіо НВ
X