Українська компанія PatentBot буде використовувати блокчейн для реєстрації авторських прав

18 жовтня 2018, 12:12

Український бот-реєстратор торгових марок PatentBot впроваджує технологію блокчен. Тепер процедура реєстрації авторських прав займе близько 10 хвилин.

Спільно з блокчейн-компаніями Bitfury і Exonum, PatentBot запускає реєстрацію авторських прав через блокчейн. Нова система має підвищити рівень захисту інтелектуальної власності та спростити способи перевірки авторства.

Відео дня

Технологія блокчейн, у цьому випадку, покликана позбавити людей від численних бюрократичних процедур при реєстрації авторського права. Представники PatentBot кажуть, що перехід на децентралізований цифровий реєстр дозволить легко перевірити, кому належить авторство.

"Після відправки файлу ви отримаєте його назад в зашифрованому вигляді з відміткою про час шифрування. Після цього ви отримаєте ключ, який може відкрити цей файл. Іншими словами, у вас є багаторазовий цифровий конверт, завдяки якому ви один раз і назавжди отримуєте можливість зафіксувати своє авторство у стійкій до зламів системі та, в разі виникнення суперечок в майбутньому, посилатися на такий запис", - пояснює суть нової технології СЕО PatentBot Наталія Владімірова.

За словами розробників, записи на блокчейн легко доступні і можуть використовуватися в судах як перевірені факти.

Як раніше писало НВ, українська компанія PatentBot отримала престижну премію від популярного американського сервісу з пошуку стартапів ProductHunt в категорії найкращий бот 2017 року. PatentBot дозволяє зареєструвати торгову марку і оплатити цю послугу за 15 хвилин прямо у Facebook Messenger.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X