Українська діаспора запустила платформу по збору коштів для навчальних закладів

13 жовтня 2016, 12:33
В Україні запускається краудфандингова платформа, завдяки якій випускники зможуть підтримати свої школи та виші

Неприбуткова організація Alumni Fund Ukraine (Фонд Випускників України), заснована випускниками Києво-Могилянської Академії, запустила краудфандингову освітню платформу, завдяки якій випускники в Україні та по всьому світу зможуть підтримати свої школи та університети, а також інші важливі освітні проекти - alumnifund.org.

Відео дня

Alumni Fund Ukraine пропонує об’єднувати випускників задля системної підтримки своїх навчальних закладів. Зараз уже працює два таких осередки: “Фонд Випускників Києво-Могилянської Академії” та “Фонд Випускників Фізико-технічного ліцею” в Івано-Франківську.

"Ми віримо, що є багато людей, які готові підтримувати свої навчальні заклади та загалом освітні проекти в Україні, якщо для цього існує прозора, проста та надійна система. Таку систему і пропонує Фонд Випускників України", – наголосила Надія Варгола, співзасновниця і президентка Alumni Fund Ukraine.

В той же час, для таких проектів існує певний ризик корупції, тобто того, що пожертві підуть не за призначенням. Надія Варгола розповіла НВ, як саме фонд планує боротися з нецільовим використанням коштів.

"Ми зменшуємо ризики за рахунок того, що всі рішення по направленню отриманих коштів приймаються локальною командою осередку колегіально. В команду входять представники від навчального закладу/викладачі, випускники та учні/студенти. А всі зібрані кошти та інформацію про те, на що вони використані, буде відображено в річному звіті", - каже Надія Варгола.

За її словами, фонд підписує з навчальними закладами угоди про співпрацю. У випадку корупції в роботі така угода буде розірвана. Крім того, Фонд планує також проводити вибірковий аудит використання коштів.

"Оскільки роль локальної команди осередку в навчальному закладі така важлива, ми плануємо створювати осередки тільки там, де є можливість створити таку сильну надійну команду. Будь хто, хто має хороші зв'язки з своїм навчальним закладом, відповідні вміння та хорошу репутацію, може ініціювати створення осередку з нашою підтримкою" - запевнила Надія Варгола.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X