Стартап з Чернігова розробив розумну розетку без електричних роз'ємів

7 травня 2018, 15:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Стартап Meredot створив розетку, до якої примагнічується вилка, а енергія передається завдяки електромагнітній індукції.

Нова розетка виключає удари струмом і вміє працювати з Wi-Fi, повідомляє AIN.ua.

Головна перевага розумної розетки Meredot, за словами розробників, в тому, що технологія виключає ризик ураження електричним струмом і надає користувачам новий рівень комфорту використання. Вилка підключається до точки живлення в важкодоступних місцях і під будь-яким кутом, а якщо користувач випадково зачепить шнур, то вона безпечно від'єднається від точки живлення. Характеристика "розумна" щодо Meredot виправдана тим, що розетку можна підключити до домашнього Wi-Fi і керувати нею дистанційно.

Відео дня

Meredot підходить для використання в житлових будинках, офісах, кафе, готелях і торгово-розважальних центрах, але в першу чергу в дитячих садах, школах, центрах і студіях сімейного відпочинку, де особливо важлива безпека.

Ідея змінити звичайну розетку прийшла в голову засновнику і CEO Meredot Роману Биську півроку тому.

"Я задумався, чи залишаться через 20 років розетки такими ж. Невже в світі, де електронні пристрої спілкуються між собою, де в розумних будинках автоматично регулюється рівень температури, вологість, освітлення, ми як і раніше будемо використовувати штепсель? Я зрозумів, що потрібна альтернатива", - розповів він.

У команді стартапу 7 осіб, 4 з яких раніше працювали в індустрії IoT. У листопаді 2017 роки команда приступила до розробки, а робочий прототип представила вже в квітні 2018 го на щорічній конференції iForum в Києві.

Також Meredot відібрали для участі в акселераційній програмі MassChallenge Israel 2018. Українці увійшли до 55 фіналістів з більш ніж 500 проектів-учасників з усього світу, і на три місяці переїжджають в Єрусалим. Meredot став єдиним фіналістом з України в ізраїльській програмі - переважно відбір пройшли команди з Ізраїлю, Індії, США і Польщі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X