Прощавай, адблок. Як український стартап Octogin навчить споживачів любити рекламу в інтернетi

7 вересня 2017, 07:02
Український стартап Octogin представив розширення до браузеру Chrome, завдяки якому реклама не буде дратувати, а зацікавить користувачів дзвінкою монетою

Намагання крупних інтернет-гравців збільшити свої доходи від реклами, а простих користувачів – позбутися обридлих банерів, нагадує одвічну боротьбу добра зі злом. Технології, що стрімко розвиваються, допомагають бізнесу створювати прицільні оголошення. Інші компанії пропонують широкому загалу адблоки – спеціальні програми, які "вирізають" усе зайве з інтернету. Нове розширення має на меті примирити "ворогуючі табори".

Відео дня

Гроші проти свободи

Мотиви представників обидвох "ворогуючих" таборів зрозуміти легко. Такі гіганти, як Facebook і Google, більшість своїх сервісів надають безкоштовно. Відповідно, розраховують на доходи від реклами на своїх інтернет-сторінках.

Однак значна кількість користувачів вважає, що має право взагалі позбутися ненависної реклами. За даними PageFair , у грудні 2016 року на понад 600 млн пристроях були встановлені адблоки. З них 62% - на мобільних ґаджетах.

Український стартап Octogin 3 вересня 2017 року розпочав Beta-тестування свого сервісу, який запропонував новий спосіб розміщення та споживання реклами. Як розповів НВ засновник проекту Octogin Олексій Малицький, споживачі за звичне перебування в інтернеті зможуть отримати цільову рекламу та винагороду. Наприклад, квитки в кіно, каву або можливість пожертвувати на благодійність. Паблішери (виробники контенту) також будуть у виграші, адже їхні оголошення не потраплять "під ніж" адблоків. А рекламодавці отримають якісний цільовий трафік.

Помирити вовків і овець

Для цього потрібно скачати та встановити розширення Octogin в інтернет-оглядачі Chrome, звісно ж, не користуватися адблоками і потерпіти два місяці. Саме за цей час Малицький пообіцяв, що за допомогою п’яти тисяч бета-тестерів перевірить живучість своєї ідеї.

За його словами, в Києві партнерами проекту вже стали, зокрема, мережа кінотеатрів Лінія кіно, благодійний фонд Таблеточки, таксі-сервіс Уклон, мережа піцерій Челентано.

Octogin зафіксує весь рекламний контент, який отримає користувач упродовж дня, і потім визначить компенсацію у віртуальних грошових одиницях O Coin. Якими потім споживач зможе скористатися на свій власний розсуд, але в межах тих можливостей, які зможе запропонувати стартап.

Ідея рекламної справедливості

Задум створити розширення виник внаслідок роздумів команди однодумців з приводу того, що на ринку панує "величезна несправедливість". Малицький прийшов до невтішного висновку: компанії, зловживаючи становищем, показують нам все більше і більше реклами, як наслідок ми починаємо захищатись і встановлюємо Adblock.

Команда Octogin – це різні люди, професіонали в своїх галузях програмісти, математики, ІТ спеціалісти, маркетологи. "Ми на різних етапах життя зустрічались з ними в інших бізнесах. В певний момент вони вирішили приєднатись до проекту", - розповів НВ Малицький. Над Beta-версією проекту вони пропрацювали два-три місяці. До цього три-чотири місяці займались плануванням і дизайном – як повинен функціонувати проект. Інвестиції – це власні кошти команди – склали близько $20 тис.

Відмінності/подібності

За словами Малицького, основна різниця між Octogin і іншими - схожі продукти пропонують додатковий спосіб заробітку. "Ми пропонуємо альтернативу існуючій системі розподілення рекламного бюджету, побічним ефектом якої є можливість "якогось доходу", - підкреслив він.

Подібні рішення завжди вимагають певних дій і пропонують заробити. "Ми не вимагаємо спеціальних дій від користувача. Взагалі непомітно, що ми працюємо", - зазначив керівник Octogin.

Він підкреслив, що його команда намагається змінити підхід до поняття справедливості в мережі. Те, що всі звикли, що користувачі рекламу дивляться безкоштовно, не означає, що це нормальна ситуація, вважає Малицький.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X