Подружилися з Tesla і Sony. Як українські стартапи показали себе на CES 2018

18 січня 2018, 20:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Одним із трендів технологічної виставки CES 2018 у Лас-Вегасі стала велика кількість цікавих анонсів не від технологічних гігантів, а від стартапів і компаній із суміжних галузей. У тому числі – і українських.

В CES 2018 взяли участь 17 наших стартапів.

НВ поспілкувалася з учасниками, щоб з'ясувати, що дає їм участь в заході подібного роду і кому також варто прагнути на нього потрапити.

Відео дня

З минулого року Українська асоціація венчурного і приватного капіталу (UVCA) спільно з Western NIS Enterprise Fund організовують на CES український павільйон, куди стартапи можуть потрапити після перемоги в конкурсі UVCA Challenge: CES-Edition. Багатьох переможців цього року, таких як Senstone, PassivDom, LaMetric, вже добре знають за кордоном, в тому числі і в США.

Цілі відвідування виставки у Асоціації та стартаперів різні. У UVCA говорять про те, що для них головне не демонстрація розробок як таких. «Наша мета, як Асоціації, показати досягнення України і нашої екосистеми в цілому. Що б світові інвестори не боялися інвестувати в українські розробки», – розповідає Ольга Афанасьєва, виконавчий директор UVCA.

Для стартапів виставка цікава, по суті, усім: це і можливість заявити про себе, подивитися на конкурентів, познайомитися з інвесторами, оперативно зібрати фідбек від експертів галузі та потенційних користувачів, знайти нові контракти.

CEO Kwambio Влад Усов говорить, що його компанія отримала замовлення на поставку їх принтерів цього літа, а також уклала контракти з дистриб'юторами в семи державах (США, Канада, Німеччина, Італія, Чилі, Туреччина, Індія). За підсумками виставки Kwambio надійшли запити про співробітництво і використання технологій від таких компаній, як Sony, Lockheed Martin, Tesla.

Дмитро Сурду, засновник і головний виконавчий директор Kray Technologies говорить, що їх продукт зацікавив близько 10 фермерів та 15 інвесторів, а також західні ЗМІ. «Також для нас стало показовим зустріти велику кількість виробників деталей і компонентів, продукти яких, цілком можливо, стануть частиною нашої системи», – розповідає Сурду.

Цього року на CES спостерігалася небувала кількість анонсів технологій для автомобілів і іншого персонального транспорту, який стає все більш технологічним. У Discoperi (розробник «System Eye» – системи моніторингу стану на дорозі) констатують, що виставка дала можливість поспілкуватися не лише з інвесторами, але і з представниками автомобільної галузі. У стартапу з'явився шанс, що його продукт стане доповненням до їхніх рішень: «Ми отримали конструктивний зворотний зв'язок від потенційних клієнтів і ми обов'язково будемо використовувати їх в удосконаленні наших продуктів», – кажуть в Discoperi.

Алекс Нестеренко, CEO ARTKB, бачить в подібних заходах можливість заявити про себе як про серйозного гравця на світовому ринку інжинірингових послуг (тим більше що в портфоліо компанії є такі відомі українські стартапи, як Concepter, Petcube, Hideez).

«Але дуже важливо на таких шоу не продавати послуги, а показувати успіх проектів, які спираються на нашу підтримку, а також говорити про готовність надавати підтримку в міру можливості, не вимагаючи нічого натомість», – радить Нестеренко. Для себе компанія визначила, що гідна увага світової та української преси до проектів Hushme, Clovitek і Whirl вже з лишком виправдовує поїздку, хоча про конкретні результати говорити ще рано. А наступного року ARTKB ставить собі за мету створити повноцінну виділену зону, яка об'єднає хардверні стартапи – і резидентів, і клієнтів, з якими працює компанія.

У UVCA нагадують, що саме на CES – а виставка проходить з 1967 року – вперше були представлені відеомагнітофони, компакт-диски, а також заявили про себе Motorola і Panasonic. Однак незважаючи на великий трафік релевантних людей (дистриб'юторів, потенційних партнерів, байерів, інвесторів, представників великих корпорацій) і заходи в рамках майданчика, виставку можна назвати панацеєю для всіх стартапів, вважає Афанасьєва.


В рамках конкурсу UVCA на CES 2018 приїхало дев'ять команд:

Agrieye – комплексне рішення для аналізу стану полів.

Discoperi – система, яка моніторить стан доріг і попереджає водіїв про небезпеку в реальному часі.

Kray Technologies – ще один агростартап, який розробляє дрони для сільського господарства.

Kwambio – платформа, де продаються моделі для 3D-друку.

LaMetric – «розумний» дисплей-годинник, на який можна виводити повідомлення з різних ресурсів і з мобільних додатків.

MMone – VR-крісло для повного занурення у віртуальну реальність.

PassivDom – перший в світі автономний розумний будинок, надрукований на 3D-принтері.

Senstone – кулон, який переводить голосові замітки в текст.

Sensorama Lab – лабораторія віртуальної і доповненої реальності, що на виставці представляла комплект VR-пристроїв для колективної освіти і розваг.

Ще кілька команд приїхали на виставку самостійно. За даними Liga.net, також на CES були представлені стенди наступних проектів:

ARTKB – конструкторське бюро. Разом з ARTKB на виставці був представлений «простір ARTKB»: стенди трьох проектів, яким компанія допомагає в розвитку в рамках програми підтримки хардверних стартапів. Це Hushme (гарнітура, яка робить розмову промовляючого нечутною для сторонніх), Clovitek (бездротовий пристрій ClovitFi для потокової передачі звуку з телевізора на мобільний за допомогою Wi-Fi і Bluetooth) і Whirl (пристрій для «розумного» дихання Nasal Booster).

Cardiomo – мобільний кардіодатчик.

SolarGaps – «розумні» жалюзі з сонячними панелями, якими можна управляти зі смартфона і змінювати кут нахилу так, щоб енергія збиралася максимально ефективно.

Cubomania – інтерактивні розвиваючі дитячі кубики.

Airmetaldetectors – гаджет, який перетворює мобільний пристрій на металошукач.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X