Марсіанський літак, придуманий в Україні, став лідером міжнародного конкурсу NASA

11 травня 2016, 16:25
Проект марсіанського літака MarsHopper розробила київська команда, яка брала участь у NASA Space Apps Challenge 2016. Тепер вона бореться за приз глядацьких симпатій міжнародного змагання

В даний час MarsHopper займає друге місце в списку лідерів. Він поступається першістю лише проекту управління дрона за допомогою розумного браслета Avis, розробленого командою з Македонії. При цьому розрив між ними становить менше сотні голосів. Від найближчого переслідувача – бангладешського MartianOasis (гра на тему колонізації Марса) – українців відділяє понад 500 голосів.

Відео дня

"MarsHopper – це літак для дослідження полюсів Марса і найближчих регіонів", - пояснюють автори проекту.

Для польотів він використовує сухий лід, що покриває поверхню на полюсах Червоної планети. Він збирає його під час посадок і за допомогою радіоізотопного термоелектричного генератора (РІТЕГ) перетворює на газ. Швидке звільнення енергії створює реактивну тягу. Літак переміщається від посадки до посадки, рухаючись "стрибками", за що його і прозвали "стрибун" (Hopper).

"Наші розрахунки показують, що даний проект можна реалізувати за допомогою існуючих технологій", - наголошують розробники.

Конкурс NASA Space Apps Challenge проходив з 22 по 24 квітня в Україні і ще у 170 країнах світу. У нашій країні змагання проводилося вперше.

Голосування за приз глядацьких симпатій буде тривати ще 4 дні. Щоб віддати голос за київську команду, необхідно спершу зареєструватися на сайті NASA Space Apps Challenge 2016. Після цього можна проголосувати на сторінці MarsHopper.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X