Mars Hopper: український проект літака для Марса потрапив у топ-3 конкурсу NASA

16 травня 2016, 21:05
Український проект літака для Марса Mars Hopper увійшов у топ-3 глядацьких симпатій всесвітнього форуму розробників - NASA SpaceApps Challenge
Інтерфакс-Україна, згідно з інформацією на сайті 2016.spaceappschallenge.org станом на 20:00 понеділка, 16 травня, марсіанський літак, придуманий в Україні, набирав 8 тис. 809 голосів, але голосування ще триває, і кожен бажаючий після реєстрації може віддати свій голос до 5:00 20 травня.

Уточнюється, що лідером голосування зараз є проект Martian Oasis з Бангладеш (9 тис. 94 голоси).

Відео дня

Друге місце у македонського проекту Avis (8 тис. 949 голосів).

Також до топ-5 увійшли проекти Wake up NEO з Білорусі (5 тис. 907 голосів) і американський Нypnos (4 тис. 124 голоси).

За даними українського інтернет-видання delo.uaякщо українці посядуть перше місце, їх запросять на екскурсію на космодром США. Але винахідники кажуть, що борються насамперед за престиж України, яка вперше бере участь у цьому конкурсі і вже має всі шанси на перемогу.

Раніше НВ повідомляло, що проект марсіанського літака Mars Hopper

"MarsHopper - це літак для дослідження полюсів Марса і найближчих регіонів", - пояснюють автори проекту.

Для польотів він використовує сухий лід, що покриває поверхню на полюсах Червоної планети. Він збирає його під час посадок і за допомогою радіоізотопного термоелектричного генератора (РІТЕГ) перетворює на газ. Швидке звільнення енергії створює реактивну тягу. Літак переміщається від посадки до посадки, рухаючись "стрибками", за що його і прозвали "стрибун" (Hopper).Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X