Критичне мислення. Prometheus запускає один з найбільш очікуваних курсів у своїй історії

5 жовтня 2016, 12:39
Платформа онлайн-курсів Prometheus відкрила реєстрацію на одні з найпопулярніших курсів в світі

Знаменитий курс критичного мислення "Наука повсякденного мислення" Університету Квінсленда (входить у топ-100 університетів світу) відтепер професійно переведений на українську мову. Цей курс входить в топ-3 масових безкоштовних онлайн-курсів світу за оцінками слухачів.

Відео дня

Курс "Наука повсякденного мислення" розповідає про те, як люди формують і змінюють свої погляди, як очікування викривляють судження і приймати більш зважені рішення.

Як розповідають у Prometheus, в нинішньому доповіді Всесвітнього економічного форуму в Давосі критичне мислення посіло друге місце серед найважливіших навичок 2020 року. Критичне мислення також є стандартним курсом навчальної програми західних університетів, але, на жаль, майже не вивчається в Україні.

"Ми хочемо ліквідувати цю прогалину в українській освіті, адже на Заході це стандартний курс, та дисципліна, яку повинен знати кожен", - каже співзасновник Prometheus Іван Примаченко

Як розповів НВ Іван Примаченко, цей курс був обраний не тільки через свої високі оцінки, але і багато в чому тому, що в країні, де триває гібридна війна, людям необхідно критичне мислення, щоб відрізняти політичні маніпуляції.

Ініціатор перекладу цього курсу БФ «Фонд Випускників України» також проведе конкурс серед школярів, які успішно пройдуть курс, з призами для переможців.

"Ну і крім того, це дуже цікавий курс, правда. Він навіть ближче до документального фільму цікавого, а не до академічного курсу. А наша аудиторія вона дуже широка ж - тут і школярі, і студенти, і пенсіонери, - розповідає Примаченко. - І там дійсно задіяно дуже багато відомих людей, які пояснюють ті чи інші аспекти, там дуже динамічні зйомки, дуже багато прикладів".

Крім цього курсу, Prometheus запускає ще й лекції з філософії і культурології. Курс "Культурологія" від викладачів Національного педагогічного університету імені Драгоманова нагоді для всіх, хто хоче навчитися аналізу творів мистецтва, суспільних явищ і процесів; творчому засвоєнню культурних цінностей, їх критичного переосмислення.

За словами Івана Примаченко, одне з основних напрямів розвитку Prometheus надалі - це інтеграція онлайн-курсів в практику викладання в вузах.

"Ми хочемо дуже багато в найближчі півроку зробити для так званого "змішаного навчання", ми хочемо, щоб кілька наших курсів, в тому числі і про критичному мисленню, були впроваджені в школах, вузах. Для цього треба отримати офіційний гриф міністерства", - зазначив Примаченко.

За його словами, Prometheus збирається розвивати низову реформу вищої освіти, щоб вузи самостійно адаптували онлайн-курси для викладання в аудиторіях.

"Ми розраховували, що до кінця 2017 року до нас приєднаються 20 вузів. Але вже зараз у нас десятки заявок від вузів, від кафедр, від окремих викладачів. Звичайно, не всі це реально будуть робити, але як мінімум ще 40 внз ми приєднаємо до цієї програми до кінця 2017 року", - впевнений Іван Примаченко.

Раніше НВ повідомляло, що на українській освітній платформі Prometheus стартувала реєстрація на цикл, що складається з чотирьох онлайн-курсів з аналізу даних.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X