Кремнієве Закарпаття. Американська компанія Jabil Circuit розширює свій завод в Ужгороді

16 березня 2019, 13:31

Завод американської компанії в Україні збільшив потужності у два рази.

У селі Розівка, що в 15 хвилинах їзди від центру Ужгорода, компанія Jabil Circuit розширила виробничі та складські площі у два рази. Тепер загальна територія заводу складає 47 тис. кв. метрів.

Відео дня

Як розповів журналістам генеральний менеджер в Україні Сергій Карцев, перевезення обладнання та покупка техніки для нових складів і ліній виробництва повинна початися після того, як президент України вручить менеджерам компанії свідоцтво про розширення заводу.

Представники чинної влади передали документ керівникам іноземної компанії, але журналісти на це дійство, на жаль, не потрапили.

Попри те, що Jabil є виробником електронних комплектуючих на контрактній основі, гендиректор заводу в Ужгороді каже, що їх підприємство - не контрактер, а партнер компаній-клієнтів, оскільки тут реалізований повний цикл виробництва, - "від ідеї до кінцевого продукту".

Серед клієнтів американського заводу в Ужгороді називають такі компанії як Adtran, Gilat, Nespresso, Cardo, Nokia, Velux, Unify, Ceragon, Tele Tec, Visteon.

Менеджери виробництва на Закарпатті не можуть розголошувати інформацію про продукти, для яких вони готують свої комплектуючі, але, за їхніми словами, 65% електроніки, зробленої в Україні, призначені для сфери телекомунікацій.

Велика частина зроблених в Україні деталей продається на європейському ринку, а решта вирушають до Північної Америки, Австралії та інших регіонів.

Сергій Карцев каже, що їхня продукція буде використовуватися у станціях передачі радіосигналу для нового покоління мережі 5G, що працює на частоті від 7 до 70 ГГц.

Крім цього, Карцев заявляє, що вони розробляють компоненти для передачі радіосигналу на частоті у 80 ГГц, що, по суті, є наступним поколінням покриття після 5G, і може застосовуватися для інфраструктурних рішень.

Для журналістів також провели коротку екскурсію по виробництву заводу, де показали автоматизовані лінії складання і майданчики тестування електронних складових.

Зараз на підприємстві працюють 3000 людей, а всього завод у Розівці планує наростити кількість співробітників до 5000.

Крім заводу компанії Jabil Circuit, на Закарпатті також розташоване виробництво сінгапурського контрактера електроніки Flextronics і японського постачальника автозапчастин Yazaki.

Нагадаємо, близько місяця тому у Вінниці запустили перше масштабне виробництво сонячних панелей. У 2019-му український завод Kness повинен подвоїти потужності виробництва до 400 МВт сонячної електроенергії на рік.

Показати ще новини
Радіо НВ
X