Кермуй, я потримаю. Українці представили розумне кріплення для смартфонів QLYX

8 вересня 2017, 20:16
Наші співвітчизники зуміли зацікавити майже три тисячі майбутніх покупців стильним виглядом і розширеним функціоналом такого звичного на перший погляд пристрою

Заснована українцями американська компанія IDA USA вивела на Kickstarter свій "розумний" автомобільний тримач для смартфонів QLYX. Розробники встановили ціль зібрати $40 тис., однак станом на 8 вересня змогли залучити втричі більшу суму, майже $125 тис. Якою "проголосували" майже 2,9 тис. бекерів.

Відео дня

Ще на початку своєї кампанії на Kickstarter представники IDA заявили, що їхній QLYX – не просто автомобільне кріплення для смартфону. За його допомогою можна буде заощаджувати час, не тільки кермуючи машиною. Оцінений в $47,99 ґаджет зможе в автоматичному режимі запускати вибрані програми, навіть коли його власник перебуватиме вдома.

Про те, що спонукало наших співвітчизників заново "винаходити велосипед" – причому успішно – НВ розповів маркетинг-директор IDA Артемій Шведков.

Що таке QLYX

QLYX – розумний магнітний мобільний тримач, створений для того, щоби зробити життя водіїв простішим та безпечнішим. Комбінація тримача з мобільним додатком призначена для: автоматичного запуску вибраної програми, збору статистики водіння, автоматичного прокладання маршруту до дому/роботи в залежності від часу доби, а також збереження на мапі точки паркування авто.

"Робочий стіл" мобільного додатку показує прогноз погоди, статистику водіння за день/тиждень/місяць, трафік в околиці.

Як виникла ідея стартапу

Декілька років тому IDA розробили і запантентували власний мобільний тримач QLAX.

Його успішний продаж підштовхнув компанію до ідеї зробити особливий магнітний тримач, не схожий на типові для ринку "штамповані китайські пластмаски".

Спочатку був план створити "два в одному": тримач і ароматизатор повітря "в одному флаконі". Але з часом ця концепція відпала. Натомість народилася ідея поєднати в мобільному тримачі "софт" і "хард".

"Нашою метою було створити перше розумне кріплення для iOS- і Android-смартфонів, перший wearable-ґаджет для авто, перший мобільний тримач, який не тільки допомагає утримувати погляд водіїв на дорозі, а й руки – на кермі", - розповів Шведков.

Хто створив QLYX

Команда QLYX складається з інженерів, промислових дизайнерів, програмістів, графічних дизайнерів, маркетологів. Робота над розумним мобільним тримачем триває вже понад рік.

Окрім діяльності в індустрії мобільних рішень, IDA займається ще розробками в галузі віртуальної реальності, енергетики, освіти тощо.

Хто покупець

Компанія орієнтується на ринок США, де загальна кількість водіїв перевищує 220 мільйонів. Саме в цій країні IDA організувала фінальне збирання продукту.

Однак уже зараз надійшли замовлення з Японії, Великобританії, Німеччини, Франції, Канади, Індії, Австралії, ПАР, ОАЕ та інших країн.

Чим відрізняється від інших

На ринку безліч автомобільних тримачів для смартфонів у вигляді неоковирних "прищіпок". QLYX запропонував крихітну магнітну платформу, яка кріпиться до гладеньких поверхонь або до ґраток вентиляції. Для цього в комплекті передбачені два кріплення.

Як запевнили розробники, QLYX, на відміну від більшості аналогів, можна "прокачувати":

1. Рамки тримача змінні. Одна з цілей IDA – додати якомога більше кольорів та матеріалів рамок на вибір користувачам. Зараз на порядку денному п'ять кольорів: м'ятно-зелений, сонячно-жовтий, небесно-блакитний, соковито-помаранчевий і темно червоний. Є також варіанти шкіряної та алюмінієвої рамок.

2. В планах компанії розширити варіанти кріплення і доповнити перелік настільним і мобільним тримачем для ноутбуків. Крім того, IDA планує зробити нове покоління клейової підкладки (з регульованим кутом нахилу).

3. Мобільний додаток QLYX постійно оновлюється через AppStore і Play Market. Із запланованих нововведень: ландшафтний режим, нові зручні віджети, більше корисних сповіщень, детальніша статистика водіння, додаткові програми для автоматичного запуску на вибір. Зараз пристрій підтримує автозапуск Waze, Spotify, Apple Maps і Google Maps. Зв’язується ґаджет за допомогою Bluetooth. Розробники зазначили, що забезпечили надзвичайно низький рівень споживання енергії. Батареї має вистачити на два роки при використанні чотири години щоденно.

4. Компанія має намір додати ще більше варіантів дизайну пластин, які кріпляться до задньої покришки смартфону (медична сталь товщиною 0,5 мм). Зараз, кожен QLYX постачається з п'ятьма різнокольоровими пластинами і ця цифра буде зростати.

Перед тим, як виходити на ринок, IDA, звісно ж, вивчила попит і пропозицію. Українці змогли знайти лише один аналог QLYX – це Logitech ZeroTouch. Який серед "розумних" тримачів був першою ластівкою на ринку. Однак вітчизняна розробка відрізняється від "першопроходця". Бо ZeroTouch, наприклад, призначений тільки для Android-пристроїв і запускає лише одну програму, Amazon Alexa. Він не збирає статистику кермування; не зберігає точку парковки; не запам'ятовує точки дім/робота; не надсилає Push-повідомлень; не має віджетів. І коштує дорожче.

Окрім пристрою від Logitech, на ринку засвітився Chris від німецької German Autolabs. На Kickstarter збір коштів також, як і у випадку з QLYX, пройшов дуже успішно. Замість 50 тис. євро вдалося зібрати майже 280 тис. євро. На відміну від української розробки, він позиціонується як автомобільний асистент. На ринку Chris має з’явитися у грудні цього року, за ціною, яка в рази перевищує вартість QLYX.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X