Їстивна вакцина та еко-інтернет. НВ пригадує найяскравіші розробки Falling Walls Lab Kyiv

19 вересня 2017, 13:19
Чергова міждисциплінарна наукова конференція Falling Walls Lab Kyiv пройде в українській столиці 30 вересня 2017 року. Напередодні НВ вирішило розповісти про п’ять найцікавіших проектів минулого року

Молоді українські генії на Falling Walls Lab Kyiv 2016 представили свої інноваційні ідеї в різних галузях життєдіяльності.

1 Технологія метанового бродіння для птахофабрик

Відео дня

Птахофабрики забруднюють навколишнє середовище. Згідно прогнозів, світове виробництво яєць буде зростати, отже, збільшуватимуться і відходи. Однак досі вчені не змогли створити технології для ефективної переробки продуктів життєдіяльності курей.

Дослідження свідчать, що у найближчі роки період окупності при виробництві біогазу зменшиться в кілька разів. Прибутки в цій галузі зростуть з 4,3 млн грн. до 8 млн грн.Команда на чолі з Євгенієм Шаповаловим заявила, що змогла створити діючу технологію метанового бродіння. Яка на першій стадії очищення забезпечить концентрацію метану в біогазі на рівні 16%, а на другій – 90-95%.

2 Ізодинамічна технологія, що дозволяє відтворювати звук високої роздільної здатності (Calibra Ukraine)

Класичні аудіодинаміки, які майже не змінювалися впродовж останніх 30 років, мають низку фізичних і структурних недоліків. Які не дозволяють відтворювати звук високої якості. Calibra Ukraine створила симетричний ізодинамічний перетворювач, який позбавлений вад своїх попередників і має дві головні переваги у відтворенні звуку.Перша – це частотний діапазон і максимальний рівень звукового тиску, які значно перевершують існуючі аналоги. Друга – висока точність відтворення оригінального звукового сигналу.

3 Їстивна вакцина

Вакцинація щороку запобігає 2 млн смертей і 14 млн захворювань. Сучасні методи виробництва вакцин мають низку недоліків, які можна нівелювати завдяки застосуванню їстівних вакцин.

Марина Коршевнюк розповіла, що за допомогою генетичної трансформації звичайні овочі та фрукти можна перетворити у вакцини. Наприклад, щоби отримати такі цільові продукти, як антигени та антитіла. Після перетворення весь рослинний організм працюватиме як біореактор і кожна його клітина стане капсулою з вакциною. Тож коли людина чи тварина вживатиме таку їжу, то отримає дозу імунізації.Однією з найбільших переваг цього методу є простота у процесі виробництва, зберігання та використання таких продуктів. Технологія їстивних вакцин на 30% дешевша, ніж інші існуючі на ринку.

4 eNaturr – інтернет навколишнього середовища

eNaturr – це технологія, яка "дозволить кожному знайти чудове та здорове місце для життя". Ні для кого не таємниця, що стан навколишнього середовища погіршується з кожним роком. Люди часто запитують самі себе: "Чи в хорошому та безпечному місці я живу?" Згідно досліджень, страх за навколишнє середовище за останні роки посів перше місце серед інших загроз, якими переймається людство.

Технологія eNaturr заснована на зборі даних про навколишнє середовище з мільйонів джерел, які потім обробляються та аналізуються за допомогою власних алгоритмів. Розробники запевнили, що підсумки досліджень можуть бути надані користувачам у простому та зрозумілому вигляді.Веб-платформа eNaturr Home зможе надати "просту, як світлофор" відповідь – у вигляді зеленого, жовтого чи червоного кольорів – на питання, наскільки чистим і безпечним є кожне конкретне місце. В залежності від заданих параметрів – підібрати відповідну місцевість і видати контакти власників нерухомості.

Звісно ж, не всюди на земній поверхні можна отримати дані про стан навколишнього середовища за допомогою зовнішніх датчиків. Щоби забезпечити подібну потребу команда eNaturr розпочала роботу над відповідним апаратним рішенням.

5 EcoBox

EcoBox – це "персональний садочок", який доступний навіть мешканцям мегаполісів. Він повністю автоматизований, тож не потрібно переживати, хто підлиє ваші рослини, коли ви поїдете у відпустку. За допомогою EcoBox можна навчити дітей відповідальності за навколишнє середовище.

Пристрій, за словами розробників, відрізняється від існуючих аналогів на ринку тим, що надає можливість створити унікальний мікроклімат, в тому числі й для екзотичних рослин.

EcoBox запропонував рішення як для домашніх умов, так і для промисловості, наприклад, для крамниць, які торгують квітами.Регіональні конференції Falling Walls Lab проходять у різних містах світу. На них свої ідеї презентують студенти, аспіранти, кандидати наук, підприємці, молоді політики, новатори в галузі мистецтва, дизайну, програмування та інших прикладних спеціальностей.

Регіональні конференції передують щорічній Falling Walls Conference у Берліні, яка була заснована в 2009 році з нагоди 20-річчя падіння Берлінської стіни провідними вченими Європи за підтримки уряду Німеччини.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X