Допоміг татові. Як українець створив популярний сервіс покращення фотографій Let’s Enhance

9 листопада 2017, 07:02
Веб-сайт Product Hunt визнав вітчизняну розробку для підвищення якості зображень за допомогою нейронних мереж продуктом дня

Інтелектуальна обробка фотографій набуває все більшої популярності у світі. До цього тренду долучилися і вітчизняні розробники.

Стартап Let’s Enhance, заснований Олександром Савсуненком, використовує машинне навчання для того, щоби покращити якість зображень. Відомий інтернет-ресурс Product Hunt, на якому розробники діляться своїми напрацюваннями, 4 листопада 2017 року визнав Let’s Enhance "продуктом дня".

Відео дня

На прохання батька

Ідея для стартапу виникла у керівника Let’s Enhance Олександра Савсуненка декілька місяців тому. Його батько створював сайт інтернет-магазину і попросив сина допомогти з візуальним оформленням та дизайном. "Якість наданих зображень була дуже низькою, що наштовхнуло на думку про покращення їх за допомогою технологій та нейронних мереж. Це і стало початком розробки сервісу", - розповів НВ Олександр Савсуненко.

Let’s Enhance (з англійської "давайте покращимо") дозволяє покращити деталізацію та збільшує роздільну здатність зображень у чотири рази. Здійснюють це "дві різні нейронні мережі", зазначив засновник стартапу. Для цього на однойменному сайті потрібно завантажити зображення і зачекати.

Заробити на фотографіях

Зараз Let’s Enhance працює безкоштовно. Користувач може завантажити на сайт до п’яти зображень включно для подальшої обробки. "Через пару днів плануємо повноцінний запуск продукту", - пообіцяв Савсуненко. Тоді користувачі зможуть придбати різноманітні пакети для обробки фотографій. Це дозволить команді значно розширити серверні потужності та працювати над додатковими фільтрами для зображень, зазначив керівник компанії.

Тож спочатку Let’s Enhance має намір заробляти в сегменті В2С. Послуги для В2В стартап має намір створювати пізніше, в залежності від запитів корпоративних клієнтів

Зараз Let’s Enhance фінансується власними силами і планує заробляти на продажі свого продукту.

Творці Let’s Enhance

Розробкою продукту займалась команда з двох людей – це Олександр Савсуненко (СЕО) та Владислав Пранскевічус (СТО).

До заснування Let’s Enhance Олександр отримав докторський ступінь з хімії та розвинув свій проект "від нуля до $1 млн виручки". Владислав керував технічною командою в медичному стартапі в Нідерландах з клієнтською базою понад 500 тисяч користувачів.

Відразу після запуску до команди Let’s Enhance долучилась Софія Швець і занялася розробкою стратегією росту. Вона – колишній співробітник головного європейського офісу Google.

Наші в тренді

Обробка зображень за допомогою нейронних мереж набуває все більшого поширення у світі. На підтвердження цієї тенденції можна згадати про програму Prisma, яка перемальовує зображення в стилі відомих художників.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

IT-гіганти не пасуть задніх у цій гонитві. Apple розширила можливості своїх iPhone за допомогою окремого чіпа із нейронними мережами.

Китайська Huawei у жовтні 2017 року вивела на ринок свій перший смартфон Mate 10 зі штучним інтелектом. Його нейронні мережі під час фотозйомки вміють розпізнавати до 13 сценаріїв (портрет, натюрморт, пейзаж тощо), щоби зображення вийшло якомога чіткіше та якісніше.

Також минулого місяця Intel представила сімейство Nervana Neural Network Processor із підтримкою машинного навчання.

Показати ще новини
Радіо НВ
X