Дірявий зв’язок. Чому не варто користуватися сервісом відеоконференцій Zoom і що спробувати замість нього
Представники компанії Cyble купили в інтернеті 530 000 облікових записів користувачів Zoom дешевше, ніж по одному центу за кожну
Фахівці з кібербезпеки компанії Cyble знайшли на хакерських форумах в так званому «тіньовому інтернеті» (Dark Web) облікові дані більше 500 000 акаунтів Zoom, які можна було придбати майже за копійки.
У деяких випадках вкрадені логіни і паролі роздавали взагалі безкоштовно.
Cyble змогла придбати приблизно 530 000 облікових записів по $ 0,0020 за кожну. Це менше одного цента.
Фахівці отримали адресу електронної пошти, пароль, URL-адресу особистої зустрічі і ключ організатора (6-значний пін-код, який можуть використовувати організатори конференцій в Zoom).
Багато з цих даних належали співробітникам різних компаній, установ, банків і численних університетів.
Облікові дані, які потрапили в Dark Web, були отримані за допомогою комбінації пароль-електронна пошта, які хакери добули при попередніх зламах акаунтів.
З початком поширення коронавірусу і введенням національного карантину в багатьох країнах світу, популярність Zoom стала рости в геометричній прогресії. Раптово сервіс вийшов в топ найпопулярніших додатків для відео-дзвінків.
Однак, із зростанням популярності, почали спливати і недоліки цього, здавалося б, простого і функціонального, на перший погляд, сервісу.
Чи варто їм користуватися і наскільки це безпечно? І якщо відмовитися від Zoom, то яка є альтернатива?

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.