Змова на змові. Навіщо США лякає всіх китайськими шпигунами і забороняє Huawei і ZTE

10 жовтня 2018, 13:44

У мережі з'явилися нові докази стеження Китаю за IT-компаніями США. ЗМІ наганяють страх і таврують китайське виробництво.

Минулого тижня видання Bloomberg Businessweek опублікувало розслідування, згідно з яким китайські спецслужби вже кілька років стежать за серверами найбільших американських IT-фірм, враховуючи Apple і Amazon.

Відео дня

За версією тижневика, армія КНР через свої компанії-підрядники впроваджувала мікрочіпи у комп'ютерні плати, які замовляв американський виробник Supermicro. Потім, їх продукт поширювався всіма найбільшими IT-компаніям США, та розвідувальне обладнання потрапило навіть на сервери американських спецслужб.

Bloomberg активно продовжує епопею з китайським шпигунством, - на цей раз журналісти повідомили про те, що "найбільші телекомунікаційні компанії США" також використовували обладнання Supermicro, в яке були вбудовані шкідливі мікрочіпи.

Журналісти не пишуть назву компанії, а лише посилаються на експерта з безпеки Йоссі Епплбом, який нібито і надав ці відомості.

"Незвичайний зв'язок з сервером Supermicro і подальший фізичний огляд показали імплантат, вбудований у Ethernet-роз'єм сервера. Цей компонент, використовується для підключення мережевих кабелів до комп'ютера", - розповів Епплбом Bloomberg.

За словами Експерта, такі маніпуляції помічалися і у інших великих постачальників комп'ютерного обладнання, які мали контракти з підрядниками в Китаї.

Йоссі Епплбом каже, що американський виробник Supermicro виявився лише жертвою, а головна проблема лежить у китайській виробничій лінії.

Чи дійсно Китай кілька років стежив за США?

Поки це тільки припущення. Bloomberg Businessweek заявляє, що їх розслідування - це "результат збору інформації, звітів і понад 100 інтерв'ю, над якими вони працювали більше року".

Журналісти кажуть про 17 анонімних джерелах у спецслужбах і компаніях, які підтвердили наявність китайських "жучків" і попереднє розслідування у цій справі.

Проте, як Apple, так і Amazon вже кілька разів виступали із спростуванням матеріалів Bloomberg Businessweek та писали, що вони ніколи не знаходили шкідливих чіпів в своєму обладнанні.

Звичайно, якщо дані інсайдерів підтвердяться - можна говорити про тотальний провал американського кіберзахисту і розвідки, оскільки мікрочіпами горезвісного Supermicro користується вся армія США, а Amazon має контракт на надання послуг американському ЦРУ.

А якщо знову Трамп?

Небезпідставна версія і про простий інформаційний вкид адміністрації президента США Дональда Трампа.

Мовляв, джерела не названі, компанії не підтверджують інформацію, але питання відкрите і заходи щодо китайських виробників можуть бути прийняті в будь-який момент.

Точніше, вони вже були прийняті: кілька місяців тому, глава США Дональд Трамп заборонив використання пристроїв ZTE і Huawei в уряді, оскільки "апаратне забезпечення від китайських компаній може бути загрозою безпеки".

А після великого скандалу зі звинуваченнями китайської сторони у шпигунстві, санкції на їх популярну продукцію можуть бути нищівними.

Навіщо це потрібно?

Заради грошей, звісно. Не варто забувати про торговий конфлікт між США і Китаєм: в спробах "зробити Америку знову великою", Дональд Трамп навіть хотів ввести додаткові тарифи на вироблені у Китаї iPhone, щоб Apple більше працювала в США.

Високотехнологічне виробництво Китаю дійсно росте божевільними темпами, і звинувачення їх у шпигунстві цілком може бути політичним кроком, покликаним захистити ринок США від сучасного економічного гіганта.

Остерігаються китайських брендів і в Австралії: на континенті заборонили постачання обладнання від компаній Huawei і ZTE для розвитку 5G-мереж через те, що вони "можуть не надати адекватний захист 5G-покриття від несанкціонованого доступу або втручання".

Із заборонами або без них, факт залишається фактом: найбільші виробники телекомунікаційних технологій і смартфонів Китаю вже виходять у лідери світового ринку, та, очевидно, що усталених в цій сфері гравців не влаштовує такий розвиток подій.

І, наостанок: буквально сьогодні в Huawei розповіли про нові мікрочіпи зі штучним інтелектом Ascend 910 і Ascend 310, котрі допоможуть їм у конкуренції з такими гігантами, як Qualcomm і Nvidia. Компанія також потихеньку почала відмовлятися від операційної системи Google Android (зокрема, у своїх smart-годинах Watch GT), що дає передумови для появи масового китайського аналогу iOS та Android.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X