Злі подружки. Чому Intel і AMD об'єднуються проти Nvidia і чим це закінчиться

8 листопада 2017, 20:02
Закляті вороги Intel і AMD починають спільну розробку чипів для ноутбуків. Мета цього альянсу може бути тільки одна – вбити Nvidia

Технологічні гіганти Intel і AMD почали співпрацю в області створення рішення для ультрабуків – тонких, легких і "довгограйних" ноутбуків, попит на які в останні роки постійно зростає.

Відео дня

Йдеться про створення чипа з процесором Intel і графічним ядром AMD. Метою є створення легкого ноутбука, здатного, на відміну від більшості подібних рішень, справлятися із завданнями, які вимагають великої продуктивності від відеокарти.

Це перша співпраця між Intel і AMD починаючи з 1980-х, відзначає американський аналітик Патрік Мурхед.

Чому закляті вороги об'єднуються, що з цього вийде і як на це відреагує їхній єдиний по суті конкурент Nvidia?

Головне – вижити

Якщо ви хоч трохи стежили за розвитком персональних комп'ютерів в останні пару десятиліть, то повинні пам'ятати епічну війну між Intel і AMD на ринку процесорів. Вона завершилася перемогою Intel – процесори AMD стали за великим рахунком нішевим рішенням (80% проти 20% ринку).

Intel хоче випустити процесори нового покоління спільно з AMD
Intel хоче випустити процесори нового покоління спільно з AMD Фото:

На ринку дискретних відеокарт AMD також перебуває в епічному протистоянні з компанією Nvidia. І там також справи йдуть не дуже. Частка AMD становить лише 23% проти 76% у Nvidia.

Серед комп'ютерів з інтегрованими відеокартами спостерігається дещо інша картина, тут в боротьбу включається третій гравець – Intel, який пропонує інтегровані відеокарти в своїх процесорах. Люди, які не грають в ігри чи не займаються монтажем відео, часто вважають за краще купити ноутбук без дискретної відеокарти, щоб заощадити на тому, що їм не потрібно.

Отже, картина в цілому виглядає так.

AMD програє обидва своїх протистояння і несе серйозні втрати. За період з 2011 по 2016 рік прибуток AMD скоротився на 40%. За цей же період прибуток Nvidia зріс утричі.

При цьому Intel – компанія начебто вельми успішна – перебуває в дуже цікавому положенні. Домінуючи на ринку, вона ризикує опинитися серед тих, хто програв, оскільки фокус усе більше зміщується в бік портативних рішень.

Наприклад, Microsoft оголосив про співпрацю з Qualcomm для створення свого мобільного процесора для ноутбуків і планшетів.

Apple оснащує останні iPhone та iPad процесорами власної розробки, які за продуктивністю вже не поступаються процесорам Intel, використовуваним у MacBook. Експерти припускають, що Apple готується рано чи пізно перейти на ці процесори й у своїх ноутбуках.

Samsung випускає ультрабуки (точніше, chromebook) на своїх процесорах Exynos, які спочатку створювалися для смартфонів.

Що стосується Nvidia, то ця компанія, на перший погляд, не є прямим конкурентом Intel, оскільки її "проби пера" на ринку процесорів погоди не робили. А сама Intel дискретних відеокарт не виробляє, не заступаючи таким чином на територію Nvidia.

Однак, у перспективі ринок портативних комп'ютерів може пережити ряд серйозних змін. На горизонті – чипи для нейронних мереж і штучного інтелекту, машинне самонавчання, віртуальна реальність і т.д. І Nvidia проявляє серйозні ініціативи в цьому напрямку.

Іншими словами, Intel ризикує в доступному для огляду майбутньому втратити домінантне становище на ринку портативних комп'ютерів.

Спільний проект Intel і AMD може сильно вдарити по Nvidia. А може виявитися холостим пострілом
Спільний проект Intel і AMD може сильно вдарити по Nvidia. А може виявитися холостим пострілом Фото:

Одним із способів боротьби за місце під сонцем для Intel може стати випуск портативних рішень підвищеної продуктивності.

Це дозволить створювати ультрабуки, придатні для "важких" задач – відеомонтажу, ґеймінгу і т.д.

Запропонувавши портативне, але продуктивне рішення, Intel може забезпечити собі місце під сонцем, навіть якщо частину ринку буде відвойовано іншими виробниками.

Що вийде?

AMD може дати Intel те, чого останній так сильно не вистачало останнім часом.

Вузьке "пляшкове горлечко" ультрабуків і трансформерів – продуктивність графіки. Інтегровані відеочіпи Intel чудово справляються з офісними завданнями, Full HD-відео і нескладними іграми. При цьому, такі рішення компактні, не вимагають додаткового охолодження і економлять енергію, підвищуючи автономність ультрабука.

Але відеомонтаж, серйозні ігри, віртуальна реальність і інші складні завдання таким ультрабукам не по зубах.

Рішення з дискретними відеокартами можуть серйозно підвищити продуктивність ноутбука, однак окремий чіп вимагає інших рішень в області охолодження, збільшує товщину і масу ноутбука, знижує його автономність.

Фактично, завдання Intel полягає в тому, щоб втиснути продуктивність дискретної відеокарти в інтегрований чіп. І зробити так, щоб ноутбуки, за великим рахунком, перестали потребувати дискретних відеокарт. Тобто завдати удару по основній "годівниці" Nvidia.

Очевидно, що самостійно інженери Intel цю задачу вирішити не можуть, тому компанія вирішила вдатися до послуг старого (і давно поваленого) ворога AMD, щоб атакувати свого нинішнього ворога Nvidia.

Аналітики припускають, що вже наступного року Intel представить наступне покоління процесорів Intel Core, у яких замість звичного графічного ядра Intel, буде інтегровано графічне ядро Radeon, розроблене AMD.

За даними PC World, проект є ініціативою Intel і курується інженерами Intel. Також саме Intel буде відповідати за випуск драйверів і програмного забезпечення для роботи нового чипа.

Інженери AMD готують свою версію чипа Radeon за специфікаціями Intel, як раніше компанія робила це на замовлення Microsoft і Sony для ігрових приставок Xbox і Playstation 4.

Технічні характеристики майбутнього чипа поки не розголошують. Так само, як і його назву. У деяких ЗМІ прийдешній процесор вже охрестили Kaby Lake G, однак представники Intel поки офіційно не підтверджують (але і не спростовують), що він буде називатися саме так.

У ЗМІ ці процесори поки умовно називають Core-Radeon.

Все-таки куплять?

Для деяких аналітиків новина про партнерство Intel і AMD стала приводом згадати про старі чутки. Протягом багатьох років в індустрії говорили про те, що Intel може купити AMD або хоча б частину бізнесу, пов'язану з розробкою і виробництвом відеокарт Radeon.

Сумні фінансові показники AMD і постійно загострювана конкуренція між Intel і Nvidia робили цю угоду досить логічною.

Однак, на поточний момент підтверджень того, що це насправді може статися, немає.

В AMD не тільки ухиляються від розмов про продаж або злиття, а й усіляко підкреслюють, що нові чипи стануть проектом Intel, в якому AMD лише "бере участь". Тобто Intel представляється одним із замовників, на зразок Microsoft і Sony в колишні роки.

Чи варто Nvidia чи іншим гравцям ринку турбуватися про своє майбутнє у зв'язку з альянсом Intel і AMD? Очевидно, поки не варто, констатують експерти.

Варто почекати нових процесорів, оцінити їхню продуктивність і інші параметри і зрозуміти, наскільки сильно нові ультрабуки на платформі Intel зможуть змінити наші уявлення про портативні комп'ютери.

До того часу також стане зрозуміло, яку відповідь дадуть конкуренти.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X