Зламати літак. Американські чиновники попередили про нові мішені для хакерів

7 червня 2018, 10:38

Дослідники з уряду США вважають, що "порушення кібербезпеки в авіакомпанії" - це всього лише питання часу.

Такий коментар був включений в недавню презентацію Департаменту внутрішньої безпеки, в якій йшлося про зусилля по виявленню вразливостей в широко використовуваних комерційних літаках, повідомляє MotherBoard.

Відео дня

Крім того, в окремому документі 2017 року, отриманому MotherBoard, йдеться: "Раннє тестування показує, що існують життєздатні вектори атаки, які можуть вплинути на льотні операції".

Власна презентація Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії (PNNL) від 10 січня 2018 року вказує, що її інженери намагалися зламати повітряне судно через "мережу Wi-Fi і систему поширення інформації". Один рядок в презентації говорить: "Перевірено: встановити неавторизовану присутність на одній або декількох бортових системах" Однак інший рядок згадує, що "неможливо проникнути через обраний вектор доступу".

Управління національної оборони заявило журналістам, що "серйозно ставиться до авіаційної кібербезпеки і працює як з дослідниками, так і з постачальниками для виявлення і пом'якшення вразливостей в авіаційному секторі. Авіаційна промисловість, включаючи виробників і авіакомпанії, вклала значні кошти в кібербезпеку і побудувала надійні випробування і процедури обслуговування для управління ризиками ".

Журналісти також зазначають, що вже відомо принаймні про один випадок злому.

Дослідник безпеки з компанії IO Active Рубен Сантамарта успішно зламав Wi-Fi мережі та обладнання супутникового зв'язку літака, що знаходиться в повітрі, з землі. Експертові вдалося підключитися до бортових мереж Wi-Fi, в тому числі до пристроїв пасажирів, а також отримати доступ до важливих супутникових і комунікаційних пристроїв в літаку.

Також Сантамарта виявив уразливість в мультимедійній системі Panasonic Avionics, яка використовується на борту літаків 13 великих авіакомпаній. Дослідник планує продемонструвати техніку зламу на конференції Black Hat, яка буде проходити з 4 по 9 серпня 2018 року в Лас-Вегасі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X