На Android знайшли застосунок, який прикидається системним, щоб красти дані користувачів

31 березня 2021, 18:50
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Застосунок під назвою System Update (Оновлення системи — англ.) може вкрасти практично всі дані користувача, а також відстежувати всі пересування та історію онлайн-пошуку.

Застосунок завантажується на телефон і обіцяє регулярно оновлювати систему смартфона, але замість цього збирає всі доступні на ньому дані та відправляє на віддалений сервер. Також він зможе відстежувати місце розташування, «захоплювати» камеру, щоб робити знімки та включати мікрофон для запису звуку. Про історію пошуку і браузера, а також різні виклики і СМС-ки, напевно, навіть згадувати не варто.

Відео дня

Крім того, це «оновлення» в підсумку дасть хакеру доступ не тільки до даних користувача, але й можливість управляти його смартфоном — фахівці Zimperium — компанії, яка займається мобільною безпекою — класифікували застосунок як троян з віддаленим доступом (RAT).

«Це, мабуть, найскладніший подібний застосунок, який ми коли-небудь бачили. Я думаю, що на його створення було витрачено багато часу і зусиль. Ми вважаємо, що існують і інші подібні програми, і як найшвидше намагаємося знайти їх», — каже Шрідхара Міттал, гендиректор Zimperium.

System Update буде «прокидатися» кожного разу, коли на телефон буде потрапляти будь-яка нова інформація. Але, звичайно ж, помітити це користувач не зможе — застосунок моментально видаляє всі відомості про свою шпигунську активність.

Для тих, хто качає застосунки з Google Play, підстав для занепокоєння немає — програма недоступна на платформі. Але любителям встановити сторонній софт варто уважніше перевіряти, що саме ви качаєте.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X