"Для вашого захисту". Що приховує Google про персональні дані в останньому оновленні Chrome

24 вересня 2018, 13:58

Браузер Google Сhrome тепер буде автоматично синхронізувати ваші особисті дані між усіма своїми сервісами. У мережі таким оновленням незадоволені, але в компанії говорять, що це підвищить рівень захисту користувачів.

Декілька тижнів тому в Google оголосили про мало не найреволюційніше рішення за всю історію інтернету: корпорація планує відмовитися від використання традиційних інтернет-адрес URL, оскільки вони є занадто складними і незрозумілими для користувачів.

Відео дня

Про це стало відомо в 10-річний ювілей браузера Chrome, коли компанія впровадила останнє оновлення Chrome 69. Крім істотних змін в дизайні, розробники збираються серйозно зміцнити надійність адресного рядка і убезпечити свій браузер в цілому.

Але, бачачи ворогів для користувачів тільки зовні, менеджери Google, напевно, вважають, що саме їх сервіс є опорою надійності і захисту, та дозволяють собі все більше розпоряджатися будь-якими персональними даними, навіть не попереджаючи про це.

Як пише видання ZDNet, в останньому оновленні Chrome, браузер зможе автоматично синхронізувати дані зареєстрованих користувачів, коли вони заходять на сайти, що належать Google.

Багато років, така система синхронізації працювала незалежно від того, увійшли ви в свій аккаунт браузера чи ні. Тепер же, ваша інформація з Chrome, враховуючи історію, паролі, закладки та багато іншого, буде автоматично передаватися на всі пов'язані сайти Google (по типу Gmail, YouTube і т.д.)

Одна з інженерів Google Адріанна Портер Фелт у відповідь на критику написала, що подібні зміни навпаки покликані зміцнити захист персональних даних користувачів.

Адріанна каже, що часто в одному браузері працюють відразу кілька людей і інформація випадково може передаватися між зареєстрованими акаунтами. Тепер же, Google автоматично буде синхронізувати дані вашого браузера на всі свої сервіси.

Попри це, обурення користувачів викликало те, що функцію синхронізації неможливо відімкнути і Google взагалі не попередив про таке нововведення користувачів.

Крім цього, згідно ZDNet, відомий експерт з шифрування і професор Університета Джонса Хопкінса Меттью Грін також назвав оновлення Google оманливим, оскільки точно незрозуміло як саме увімкнути або відімкнути функцію автоматичної синхронізації.

Як раніше писало НВ, близько місяця тому агентство Associated Press опублікувало звіт, згідно якому, щоб позбутися від стеження Google за вашими пристроями - потрібно потрапити в нетрі налаштувань браузера, всіх додатків на комп'ютері і мобільних девайсів. Попри поверхневий захист, відключення даних про місцезнаходження і видалення історії, Chrome так чи інакше продовжує збирати вашу особисту інформацію.


За літо 2018-го це вже третій випадок, коли медіа жорстко критикують каліфорнійську інтернет-корпорацію за розширення своєї влади над даними користувачів по всьому світі.

Нагадаємо, 18 липня Антимонопольний комітет Європейського Союзу оголосив про те, що Google має виплатити $5,1 млрд за порушення правил конкуренції на ринку смартфонів.

Компанію звинуватили в угодах з виробниками смартфонів HTC, Huawei і Samsung, згідно з якими вони повинні були спочатку встановлювати сервіси Google на своїх смартфонах.

Антимонопольний комітет також повідомив, що Google фінансово стимулював виробників електронних пристроїв і операторів мобільного зв'язку для просування своїх послуг. IT-корпорація навіть вимагала від виробників підписувати угоди про те, щоб вони не продавали смартфони з модифікованими версіями Android, в яких не було додатків Google.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X