Заощаджуй та заробляй. Кращі українські шерінг-сервіси

20 жовтня 2018, 18:05

Ми вивчили український ринок послуг спільного споживання і дізналися, за допомогою яких мобільних додатків і сервісів можна дістати потрібну послугу дешевше і вигідніше. А на деяких можна навіть заробити.

У світі на повну розвивається sharing economy, це соціально-економічне явище, коли люди пропонують послуги або свою власність в користування іншим людями, наприклад, автомобіль, квартиру, велосипед або навіть спосіб життя. На практиці, це виглядає, як оренда, але надати ці послуги може будь-який пересічний громадянин, без складних бюрократтичних процедур.

Відео дня

Ось кілька зручних мобільних додатків, які допоможуть вам отримати потрібну послугу дешевше традиційної оренди або навіть заробити на активах, які у вас є.

Airbnb

Флагман і один з акселераторів світової шерінг-культури. Airbnb - це онлайн-сервіс розміщення і короткочасної оренди приватного житла. За допомогою Airbnb будь-який житель планети, який володіє житлом, може здати вільну кімнату, квартиру або будинок в оренду, а будь-який користувач сервісу може знайти собі житло в будь-якому ціновому діапазоні в 191 країні світу.

Для того щоб забронювати житло, потрібно зареєструватися в сервісі і підв'язати до аккаунту банківську карту. Деякі орендодавці вимагають від користувачів підтвердження особи за допомогою документів, наприклад, паспорта.

На даний момент сервіс становить величезну конкуренцію традиційним готелям і хостелам.

BlaBlaCar

Сервіс спільних поїздок, який дозволяє водіям розділити з попутниками гроші на бензин. Водій компенсує собі витрати на поїздку, а попутник отримує можливість дістатися до місця призначення дешевше або комфортніше, ніж на традиційних видах громадського транспорту.

Для того щоб скористатися сервісом, потрібно зареєструватися, ввести дані маршруту (дату відправлення, звідки і куди) і вибрати підходящого водія. Після того, як водій погодиться вас підвезти, ви отримаєте його номер телефону і зможете обговорити з ним деталі поїздки або скористатися внутрішнім чатом.

Якщо зручна машина не знайшлася, можна підписатися на сповіщення про появу відповідних поїздок.

З листопада 2018 року сервіс для пасажирів стане платним. Забронювати поїздку можна буде за тарифом 49 грн/день або 59 грн/місяць. Бронь поїздок на відстань до 120 км залишиться безкоштовною.

GetmanCar

Сервіс похвилинної оренди автомобіля за допомогою мобільного додатку. Ідеально підходить для тих, хто має права, але не має власного авто. Для того, щоб скористатися сервісом потрібно зареєструватися, завантажити в додаток копію водійських прав і підписати договір. Коли модератори підтвердять ваш аккаунт, ви зможете відшукати на карті вільну машину і їхати на ній. Після завершення поїздки ви повинні залишити автомобіль у спеціальній зоні паркування. Після цього їм зможе скористатися інший клієнт.

В автопарку GetmanCar 100 автомобілів Ravon R2. Вартість однієї хвилини користування автомобілем 4 гривні. Є погодинний і подобовий тарифні плани.

NextBike

Всесвітньо відомий сервіс і мобільний додаток для щохвилинної оренди велосипедів, який працює в усьому світі, в тому числі в Києві, Львові, Харкові та Вінниці. Принцип роботи як і у GetmanCar. Ви реєструєтеся, берете вільний велосипед в одному зі спотів, які розкидані по всьому місту, доїжджаєте до потрібного місця і залишаєте транспорт в найближчому споті. Всі вільні велосипеди показані на карті, щоб поїздку можна було запланувати.

Вартість оренди становить 30 грн за 30 хвилин, також є місячний і сезонний тарифний план.

Kabanchik

Сервіс для надання та отримання разових послуг від фахівців будь-яких профілів. Будівельники, дизайнери, вантажники, копірайтери, репетитори, на цьому сайті є будь-які фахівці. Якщо у вас є вільний час і бажання заробити, ви теж можете надати послуги в сфері, в якій ви професіонал. На сайті ви спілкуєтеся з фахівцем без посередників. Ви можете самі влаштовувати тендер на послугу, і вибрати найвигіднішу пропозицію.

TravelPost

Заробляйте доставляючи посилки під час подорожей, або отримуйте посилки швидше і дешевше, ніж через традиційні кур'єрські служби. Це аналог всесвітньо відомої панк-пошти, коли мандрівники всередині спільноти безкоштовно перевозять невеликі посилки. TravelPost перевів цю ідею в комерційне русло, зробив її більш зручною, захищеною і дозволив на ній заробляти гроші.

Для того, щоб відправити посилку знайдіть потрібну людину і домовтеся з нею про доставку.

Шафа

Навіщо викидати непотрібні речі якщо їх можна продати тим, кому вони потрібні. Принцип повторного і багаторазового використання - один з найважливіших в sharing economy. Ця програма - мобільний секонд-хенд речей. У ній можна купити або продати одяг, взуття, аксесуари, знайти для себе, щось підходяще заощадивши при цьому гроші і ресурси планети. У додатку зручний пошук, фільтри, рейтинг користувачів і продавців.

Wiffinity

У цьому додатку користувачі з усього світу діляться паролями від Wifi, щоб кожен мав доступ до безкоштовного інтернету. Користувачі додатка, коли підключаються до нової мережі, додають її на карту Wiffinity.Так вона стає доступною для всіх туристів світу. Якщо вам потрібен інтернет, наприклад, закордоном ви просто знаходите потрібну точку і підключаєтеся до неї, пароль буде введено автоматично.

Показати ще новини
Радіо НВ
X