Забрехався. Марк Цукерберг вирішив загнати WhatsApp і Instagram під крило Facebook

28 січня 2019, 12:40
Після довгих років незалежної роботи, додатки WhatsApp і Instagram об'єднаються з Facebook.

Незважаючи на скандали, пов'язані з витоком персональних даних користувачів Facebook, засновник соцмережі Марк Цукерберг починає новий рік із різкого та неоднозначного рішення: месенджер WhatsApp і соцмережу Instagram планують об'єднати з Facebook Messenger.

Відео дня

Дочірні компанії Facebook тривалий час залишалися незалежними, але тепер керівництво найбільшої соцмережі в світі збирається порушити свої обіцянки та зв'язати діяльність трьох додатків.

Як повідомляє видання Mashable з посиланням на The New York Times, об'єднання Facebook, WhatsApp і Instagram може нести певні вигоди для всіх користувачів, оскільки тепер буде легше надсилати повідомлення між трьома платформами.

Але, проблема полягає в тому, що Марк Цукерберг порушує свою обіцянку залишити всі сервіси автономними і централізує контроль над одними з найпопулярніших додатків у світі.

"У той час, коли довіра до Facebook є на рекордно низькому рівні, і коли Кремнієва долина переповнена чутками про ворожнечу між засновниками, генеральний директор Facebook сподівається отримати ще більший контроль над своїми найвідомішими додатками", - пише Mashable.

У Facebook говорять, що всі три сервіси продовжать роботу як окремі додатки, але інфраструктура їхніх повідомлень буде об'єднана. Зміни мають набути чинності до кінця 2019-го або на початку 2020-го.

Цукерберг також планує захистити пов'язані повідомлення наскрізним шифруванням (end-to-end). Мовляв, користувачі Facebook зможуть відправляти захищені повідомлення тим, у кого є тільки WhatsApp.

EPA
Фото: EPA

Очевидно, що після сумнівної репутації захищеності даних у Facebook, тепер під загрозу потрапляє плнад 2,5 млрд людей, які користуються трьома додатками.

Підсилює побоювання і недавній відхід з Facebook засновників і керівників Instagram Кевіна Сістрома і Майка Крігера. Підприємці продали свій фотосервіс Цукербергу в 2012-му за $1 млрд, а у вересні 2018-го заявили, що "хочуть взяти перерву".

Хоча, згідно з Bloomberg, причиною відходу генерального керівника Сістрома і головного технолога Крsгера стало саме зростання тиску з боку СEO Facebook Марка Цукерберга. Джерела видання вважали, що відхід основних персон в Instagram був очікуваним і платформа стане більш пов'язаною з Facebook.

Судячи з усього, прогнози аналітиків збулися на всі 100% і тепер варто очікувати ще гірших змін, оскільки засновники Instagram були не першими, хто втік з Facebook. Співзасновник WhatsApp Брайан Ектон, який передав права на месенджер керівництву Facebook у 2014 році за $19 млрд, і зовсім закликав користувачів видалити соцмережу.

Пізніше він заявив в інтерв'ю Forbes: "Я продав приватність своїх користувачів в обмін на велику вигоду. Я зробив вибір і пішов на компроміс. І я живу з цим щодня".

Ектон розповів, що Facebook запропонував таку суму за WhatsApp, від якої було неможливо відмовитися. Перший час Цукерберг дійсно не влазив у діяльність месенджера, але пізніше засновникам WhatsApp стало складніше боротися за приватність користувачів.

Незабаром розробники Facebook створили технологію, яка об'єднує дані користувачів WhatsApp за допомогою номерів мобільних телефонів і почали збирати більше інформації для продажу таргетованої реклами у Facebook.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X