За стіною. У РФ прийняли законопроект про ізоляцію російського сегмента інтернету

12 лютого 2019, 13:50

Російські депутати Держдуми прийняли в першому читанні законопроект сенатора Андрія Клішаса про ізоляцію російського сегмента інтернету.

За документ проголосували 334 депутати, проти - 47, повідомляє Медуза .

Глава профільного комітету з інформаційної політики Леонід Лєвін у своєму виступі зазначив, що деякі положення законопроекту потребують коригування, але це "можна зробити до другого читання".

Відео дня

Проти законопроекту виступили представники всіх фракцій, окрім "Єдиної Росії".

Як запевняють російські депутати, закон "спрямований на захист стійкої роботи інтернету в Росії в разі виникнення загрози його функціонуванню з-за кордону". Згідно з пояснювальною запискою, він підготовлений з урахуванням агресивного характеру прийнятої у вересні Стратегії національної кібербезпеки США.

"Нова ініціатива влади виглядає важливим етапом цілого державного курсу: протягом кількох років влада намагається придумати, як їм убезпечити себе від масових протестів, учасники яких координують свої дії в інтернеті", - підкреслив в інтерв'ю Медузи технічний директор проекту Роскомсвобода Станіслав Шакіров.

За його словами, цей законопроект дозволяє владі при необхідності відключити "зовнішній інтернет" і фільтрувати трафік - як внутрішній, так і зовнішній.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X