Швидко і жорстко. Чому Велика Британія програє війну з порнографією в інтернеті

16 липня 2018, 12:17
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Велика Британія вводить порно фільтри в інтернеті. Але дослідження доводять, що такі інструменти дуже дорогі і неефективні.

Згідно з дослідженням «Інтернет-фільтрація і вплив онлайн-сексуальних матеріалів на підлітків» Оксфордського інституту інтернету, - онлайн засоби захисту, які використовують для фільтрації контенту, неефективні в обмеженні неповнолітніх користувачів від порно.

Відео дня

«Багато правозахисників і розробників правил користування вважають, що інтернет-фільтри - це корисна технологія для забезпечення онлайн-безпеки молодих людей. Хоча, ця позиція може мати тільки інтуїтивний сенс, існує мало практичних доказів, що інтернет-фільтри є ефективним інструментом для обмеження дітей і підлітків від сексуальних матеріалів» - пишуть автори дослідження Ендрю Пржибільскі та Вікторія Неш.

У документі також зазначено, що розробка і функціонування контент-фільтрів досить дорога і їх можна легко обійти, оскільки зараз постійно розвиваються різні способи поширення контенту.

Крім цього, подібні фільтри можуть привести і до, так званих, оверблокувань, коли молодим користувачам буде відмовлено в доступі до абсолютно легального контенту про здоров'я та інформації про стосунки.

Дослідники визначили, що незалежно від наявності інтернет-фільтрів у різних сім'ях, діти переглядають однакову кількість контенту для дорослих. З досліджених 9,352 юнаків і 9,357 дівчат у Європейському Союзі і Великій Британії, половина з яких мала обмежувальні додатки на комп'ютері, всі суб'єкти дослідження стикалися з приблизно однаковою кількістю порно.

Вчені зробили висновок, що такі інструменти не створюють видимого захисту, і витрати на них повинні бути комбіновані з нетривіальним економічним, інформаційним і правозахисним фінансуванням.

Видання TechCrunch повідомляє, що дослідження опублікували після новини про введення по всій Великій Британії порно фільтру, і приєднання до країн, які застосовують фільтри до публічного інтернету через релігійні чи політичні причини.TechCrunch пише, - застосування такого інструменту, найімовірніше, буде провальним, і батьківське спостереження є більш важливим і діючим, ніж програмне забезпечення.

Спочатку, Велика Британія оголосила про вимоги перевірки віку для всіх порносайтів ще у липні 2017-го. Тоді політики заявляли, що блокування порнографії буде повністю здійснене до квітня 2018-го. Але за цей час регуляторну систему встановити не вдалося, і тепер її чекають до кінця поточного року.

Яка саме технологія буде впроваджена для перевірки віку - поки невідомо. Можливо, потрібно буде авторизуватися за допомогою паспортних даних, як це відбувається на сайтах букмекерських контор і онлайн-казино.

Ймовірне і застосування системи AgeID від глобального цифрового гіганта MindGeek, діяльність якого пов'язана, в першу чергу, з інтернет-порнографією.

Як пише Sky News, система буде вимагати від користувачів реєстрації через електронну пошту і пароль, а потім використовувати «механізм третьої сторони» для підтвердження, що їм більше 18 років.

Попри те, що MindGeek заперечують можливе стеження і збір особистої інформації про користувачів, AgeID передбачає зберігання імен, адреси, дати народження та онлайн-діяльності на інших сайтах.

Судячи з щоденних багатомільйонних відвідувань таких великих порносайтів як PornHub, подібні системи авторизації дійсно можуть нести чергову загрозу персональних даних користувачів.

Критики також вважають, що зміни можуть бути небезпечними для інтернет свободи Великої Британії. Рік тому, засновник кампанії «Секс і Цензура» Джеррі Барнетт розповів виданню WIRED, що новий закон грунтовно змінить інтернет у Сполученому королівстві і, можливо, у світі:

«Це основа демократії. Такі заходи вважають просто захистом дітей від порнографії, але, насправді, це не так. Нові правила заблокують будь-який сайт, який не відповідатиме жорстким вимогам влади щодо контенту».

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X