З шахами і поетесами. Більш ніж половина росіян не проти створення свого "автономного інтернету"

31 січня 2018, 09:33

58% росіян підтримали ідею про створення автономного сегмента інтернету всередині країн-членів об'єднання БРІКС.

Про це свідчать дані опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки ВЦВГД, який проводився 12-13 січня 2018 року.

В цілому розвиток інтернету як світового простору кожен другий росіянин (52%) вважає корисним для суспільства. За створення інтернету в межах декількох держав висловилися 13%. Крім Білорусі і Казахстану, одним з головних партнерів Росії в цій справі називають Китай. Близько чверті (23%) воліли б мати локальний інтернет в межах тільки РФ.

Відео дня

Пропозиція Росії про створення незалежного інтернету в межах кордонів країн-членів БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка) знайшло підтримку 58% жителів РФ, а проти висловилися 29%.

Цікаво, що серед тих опитаних, які не підтримують ідею створення незалежного інтернету в Росії та інших країнах БРІКС, 4% вважають, що "інтернет має бути тільки російським", а 12% вважають, що "має бути всесвітній інтернет".

"З'явився запит на впровадження інструментів, які гарантують національну безпеку в новому комунікаційному просторі, але загальні установки росіян пов'язані з принципами інформаційної відкритості у глобальному світі. Люди хочуть мати гарантії безпеки в своєму інформаційному просторі", - наголосив керівник практики інформаційної політики та комунікаційних технологій ВЦВГД Кірілл Родін.

Соціологи також відзначають той факт, що в Росії поступово відбувається переоцінка цінностей інтернету як світового інформаційного простору: якщо в 2000 році майже дві третини громадян РФ (64%) вважали, що його розвиток корисний для суспільства, то в 2018 році таких стало менш ніж половина - 46%.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X