З шахами і поетесами. Більш ніж половина росіян не проти створення свого "автономного інтернету"
58% росіян підтримали ідею про створення автономного сегмента інтернету всередині країн-членів об'єднання БРІКС.
Про це свідчать дані опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки ВЦВГД, який проводився 12-13 січня 2018 року.
В цілому розвиток інтернету як світового простору кожен другий росіянин (52%) вважає корисним для суспільства. За створення інтернету в межах декількох держав висловилися 13%. Крім Білорусі і Казахстану, одним з головних партнерів Росії в цій справі називають Китай. Близько чверті (23%) воліли б мати локальний інтернет в межах тільки РФ.
Пропозиція Росії про створення незалежного інтернету в межах кордонів країн-членів БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка) знайшло підтримку 58% жителів РФ, а проти висловилися 29%.
Цікаво, що серед тих опитаних, які не підтримують ідею створення незалежного інтернету в Росії та інших країнах БРІКС, 4% вважають, що "інтернет має бути тільки російським", а 12% вважають, що "має бути всесвітній інтернет".
"З'явився запит на впровадження інструментів, які гарантують національну безпеку в новому комунікаційному просторі, але загальні установки росіян пов'язані з принципами інформаційної відкритості у глобальному світі. Люди хочуть мати гарантії безпеки в своєму інформаційному просторі", - наголосив керівник практики інформаційної політики та комунікаційних технологій ВЦВГД Кірілл Родін.
Соціологи також відзначають той факт, що в Росії поступово відбувається переоцінка цінностей інтернету як світового інформаційного простору: якщо в 2000 році майже дві третини громадян РФ (64%) вважали, що його розвиток корисний для суспільства, то в 2018 році таких стало менш ніж половина - 46%.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.